Definicja Cybersquatting co oznacza. Czym jest internetowej z zamierzeniem późniejszego zarobienia.

Czy przydatne?

Definicja Cybersquatting

Co to jest CYBERSQUATTING rejestrowanie, handlowanie albo używanie pewnej domeny internetowej z zamierzeniem późniejszego zarobienia na znaku towarowym, należącym do kogoś innego.
Przy rejestracji jakiejkolwiek domeny, sam możesz wybrać to, co będzie znajdowało się pomiędzy „www” a końcówką państwie (na przykład .pl, .us i tak dalej) albo domeną branżową (na przykład .com, .biz, .mil, .edu i tak dalej). W doborze tego wyrazu ograniczają Cię jedynie regulaminy danego państwie albo danej instytucji, która rejestruje daną domenę. W razie Polski, NASK może odmówić rejestracji domeny, której członem będzie słowo uważany za wulgarny, obsceniczny, albo może urażać czyjeś uczucia. Dlatego także nie zostaną zarejestrowane przekleństwa, wulgaryzmy i tym podobne Można więc zarejestrować teoretycznie każdy słowo (prócz tych wymienionych ponad), w tym nazwę produktu, spółki, nazwisko i tym podobne
Cybersquatting bazuje na wykupieniu domeny zawierającej nazwę produktu, spółki albo nazwisko, które są znane i należą do kogoś, po to, aby je później z zyskiem sprzedać. Po pewnym czasie spółka produkująca dany wytwór chciałaby zarejestrować domenę zawierającą nazwę tego towaru. Nie to jest jednak możliwe, gdyż ktoś przedtem już ją zarejestrował, a w rejestrowaniu domen panuje zasada „Kto pierwszy, ten lepszy”. Wtedy odzywa się właściciel domeny, który próbuje sprzedać spółce daną domenę za bardzo wysoką cenę.
Najgłośniejszym skandalem była rejestracja domeny www.madonna.com Wykupił ją pewien człowiek, zanim w ogóle słynna artystka pomyślała o tym, aby posiadać swoją stronę WWW. Gdy chciała zarejestrować domenę z własnym pseudonimem, organizacja zarządzająca musiała z oczywistego faktu odmówić. Właściciel spornej domeny żądał zbyt wysokiej ceny za domenę. Madonna podała „złodzieja” do sądu i mechanizm wygrała. Uzasadnienie sędziego było takie, iż Madonnie należała się domena, której częścią był jej pseud. znany na całym świecie i nie stosowany poprzez nikogo innego, a użytkownik zakupił ową domenę jedynie po to, aby na niej wiele zarobić.
Aktualnie wielu użytkowników rezerwuje sobie nazwy domen zawierające angielskie pospolite słowa, które wkrótce będzie chciała jakaś spółka. Sporo państw i instytucji zarządzających domenami próbuje utworzyć takie prawo, aby niemożliwe było zarejestrowanie nazwy spółki albo towaru poprzez internautę, jeżeli nie ma on jakichkolwiek praw do używania owych nazw. Prawo to niestety regularnie jest obchodzone, dlatego także regularnie słychać o procesach koncernów z właścicielami spornych domen.
Ustalenie cybersquatting pochodzi od angielskiego słowa squate oznaczającego zamieszkiwanie czyjegoś budynku, mieszkania bez zezwolenia od jego właściciela
Definicja C-Ret:
Co to jest przygotowana poprzez Hewlett-Packard, stosowana w drukarkach atramentowych, mająca na celu poprawienie jakości wydruku. Jest ona następcą technologii REt. W starszych modelach kolorowych piksela i cybersquatting co znaczy.
Definicja Crippleware:
Co to jest CRIPPLE (kaleki) + SoftWARE (oprogramowanie) = crippleware) – ustalenie na programy shareware o znacząco ograniczonych możliwościach. Niektórzy programiści uznają za świetny pomysł wyłączanie w cybersquatting krzyżówka.
Definicja Cactus Data Shield:
Co to jest przed kopiowaniem płyt CD-Audio. Cactus Data Shield korzysta z ograniczeń sprzętu i niepełnej zgodności komputerowego CD-ROM’u ze stacjonarnym odtwarzaczem CD. Wykorzystano tutaj fakt, że napęd cybersquatting co to jest.
Definicja Crackme:
Co to jest napisany przeważnie w assemblerze, naszpikowany zabezpieczeniami, a skierowany do crackerów w celu sprawdzenia ich zdolności. Crackme stawiają przed crackerami określone zadania na przykład cybersquatting słownik.
Definicja Condensed:
Co to jest ustalenie dla szczególnie wąskiego pisma cybersquatting czym jest.

Czym jest Cybersquatting znaczenie w Słownik Internet C .