Definicja Cloaking co oznacza. Czym jest witryny do odbiorcy. Cloaking pozwala na przykład na.

Czy przydatne?

Definicja Cloaking

Co to jest CLOAKING 1. – metoda umożliwiająca dostosowywanie treści albo formy witryny do odbiorcy. Cloaking pozwala na przykład na dostosowanie języka do preferencji użytkownika (opierając się na ustawienia preferowanego języka w przeglądarce internetowej) albo dopasowanie strony do przeglądarki internauty (w razie witryny z kilkoma wersjami przystosowanymi dla konkretnych przeglądarek). Powyższe przykłady są przykładami pozytywnego zastosowania cloakingu. Istnieją jednak niekorzystne wykorzystania cloakingu.
2. – cloaking to także sposób używana przy pozycjonowaniu stron internetowych polegająca na „serwowaniu” innej zawartości strony robotowi indeksującemu odmiennej od treści widzianej poprzez internautę. Bazuje to na tym, iż szczególny skrypt bada adres IP odwiedzającego i dostosowywuje treść strony do użytkownika (tak zwany cloaking IP) albo bada program złączający się z serwerem dopasowywuje treść do niego (cloaking user agent). Jeżeli któreś z tych dwóch mierników (jest to adres IP albo program) sugeruje, iż odwiedzającym stronę jest robot indeksujący, „serwuje” się mu adekwatnie spreparowaną stronę przyjazną do zindeksowania (zoptymalizowaną) i wzbogaconą odpowiednimi słowami najważniejszymi, nagłówkami, tytułem albo innymi przydatnymi w pozycjonowaniu strony elementami dla tej wyszukiwarki. Strona zostaje zindeksowana wg spreparowanej dla spidera treści, nie zawsze zgodnej z treścią albo tematyką oryginalnej wersji witryny.
Wyszukiwarki chronią się przed takim procederem dzięki podwójnej weryfikacji strony albo częstej zmiany puli adresów IP. Na początku stronę odwiedza jawny robot, który nie ukrywa swojego pochodzenia. Później na stronę wchodzi robot „niejawny”, który udaje zwykłego użytkownika. Później porównywane są obydwie wersje strony. Jeżeli są one podobne albo identyczne strona jest dodawana do indeksu, jeżeli nie – odrzucana. W większości wyszukiwarek cloaking jest procederem zabronionym i strony wykorzystujące tę technologię są wyrzucane z indeksu, o ile nie udowodnią iż w ich przypadku cloaking służy pozytywnym celom (na przykład dopasowanie wersji językowej albo wersji dla danej przeglądarki)
Definicja Combo:
Co to jest combos, kombo – definicja to zazwyczaj dotyczy gier karate i innych bijatyk. Przez combo kojarzymy zdefiniowaną poprzez artystów gry sekwencję ciosów (lub jakiś cios szczególny) uruchamiany przez cloaking co znaczy.
Definicja Crippleware:
Co to jest CRIPPLE (kaleki) + SoftWARE (oprogramowanie) = crippleware) – ustalenie na programy shareware o znacząco ograniczonych możliwościach. Niektórzy programiści uznają za świetny pomysł wyłączanie w cloaking krzyżówka.
Definicja COTS:
Co to jest Commercial Off-The-Shelf – prosto z półki) – ustalenie dla wersji programu komercyjnej, seryjnie produkowanej albo gotowej do sprzedaży. Taki program sprzedawany jest klientowi bez żadnego cloaking co to jest.
Definicja Crawler, Spider Lub Robot, Bądź Bot:
Co to jest CRAWL – czołgać się; SPIDER – pająk; roBOT – robot, automat) – program, który odwiedza każdą stronę internetową, „czyta” wiadomości na niej zawarte po to, aby zindeksować je w wyszukiwarce interne cloaking słownik.
Definicja Cartridge Lub Kartridż:
Co to jest zbiornik, pojemnik z tuszem (z angielskiego: ink cartridge) albo tonerem (z angielskiego: toner cartridge) poświęcony do drukarek cloaking czym jest.

Czym jest Cloaking znaczenie w Słownik Internet C .