Słownik KOMORY ISKROWE. co to znaczy? Słownik znajduje się układ równoległych elektrod połączonych.

Czy przydatne?

Co to jest Iskrowe Komory

Definicja z ang. Spark chambers., z niem. Funkenkammern..

Co to znaczy KOMORY ISKROWE.: We wnętrzu komory wypełnionej gazem znajduje się układ równoległych elektrod połączonych na przemian (+ i -) do źródła wysokiego napięcia pracującego impulsowo. Przejście cząstki naładowanej poprzez liczniki sterujące L skutkuje stworzenie krótkiego (10-7 s) impulsu wysokiego napięcia. W miejscach, gdzie cząstka naładowana zostawiła "ścieżkę" zjonizowanego gazu zapalają się iskry, które można sfotografować poprzez przeźroczyste okno O. Krótkotrwałość impulsu gwarantuje, iż wyładowanie iskrowe zgaśnie, nim zdąży objąć całe wnętrze komory (jonizacja lawinowa)
Definicja KINEMATYKA:
Co to jest dział mechaniki zajmujący się formalnym (matematycznym) opisem ruchu ciał komory iskrowe. co to jest.
Definicja KONTAKTOWA RÓŻNICA POTENCJAŁÓW:
Co to jest odkrył, iż przy zetknięciu się dwóch różnych metali powstaje pomiędzy nimi różnica potencjałów. Volta ustalił szereg metali, gdzie wcześniejszy przy zetknięciu z którymś z kolejnych elektryzuje się komory iskrowe. definicja.
Definicja KRĄŻEK RUCHOMY:
Co to jest dźwigni, pozwalająca podnieść ciężar Q mniejszą siłą F. Porównując momenty sił, podobnie jak dla dźwigni dwustronnej, można napisać: Siłę Q można zrównoważyć podwójnie mniejszą siłą F, jeżeli ciężar komory iskrowe. co znaczy.
Definicja KALORYMETRIA:
Co to jest prowadzenia pomiarów ilości ciepła celem wyznaczenia ciepła właściwego, ciepła parowania i topnienia, przy wykorzystaniu izolacji adiabatycznej. Pomiary te przeprowadza się w kalorymetrze, przy komory iskrowe. słownik.
Definicja KWARKI:
Co to jest składniki materii, cząstki podstawowe. Hipotezę k. wprowadzili w 1963 r. M. Gell Mann i G. Zweig. K. mają spin , ładunek e albo e. Schemat Standardowy cząstek elementarnych wprowadza 3 rodziny k. i komory iskrowe. znaczenie.

Czym jest KOMORY ISKROWE znaczenie w Słownik fizyka K .