Słownik DOŚWIADCZENIE TORRICELLEGO. co to znaczy? Słownik podał w 1643 roku sposób pomiaru.

Czy przydatne?

Co to jest Torricellego Doświadczenie

Definicja z ang. EXPERIENCE Torricelli., z niem. ERFAHRUNG Torricelli-..

Co to znaczy DOŚWIADCZENIE TORRICELLEGO.: Ewangelista Torricelli (1608-1647) podał w 1643 roku sposób pomiaru ciśnienia atmosferycznego, wynajdując równocześnie barometr rtęciowy. Torricelli użył długiej szklanej rury wypełnionej rtęcią, w dalszym ciągu odwróconej i zanurzonej otwartym końcem w naczyniu z rtęcią. Przestrzeń powyżej słupem rtęci zawiera wyłącznie parę rtęci, której ciśnienie w normalnych temperaturach jest tak małe, iż może być pominięte. Rtęć w zamkniętej rurze i atmosfera tworzą naczynia połączone, czyli ciśnienie hydrostatyczne słupa rtęci jest równe ciśnieniu atmosferycznemu: ρgh = p0 Ciśnienie równoważne ciśnieniu wywieranemu poprzez słup rtęci o wysokości równej 760 mm nazywa się jedną atmosferą fizyczną (1 atm)
Definicja DAWKA POCHŁONIĘTA:
Co to jest jednostka - 1 grey (Gy) - średnia energia promienowania jonizującego przekazana materii (powietrze, woda , ciało ludzkie...) o masie dm doświadczenie torricellego. co znaczy.
Definicja DŹWIGNIA:
Co to jest prostych. Sztywna belka podparta w jednym punkcie, pozwalająca, dzięki równości momentów sił, zrównoważyć działanie dużej siły siłą mniejszą. W zależności od położenia punktu podparcia dź. może być doświadczenie torricellego. krzyżówka.
Definicja DC:
Co to jest angielskojęzyczny skrót oznaczający prąd stały (direct current doświadczenie torricellego. co to jest.
Definicja DZIAŁANIE:
Co to jest będąca iloczynem energii i czasu albo pędu i przesunięcia cząsteczki lub układu mechanicznego. Jednostką dz. jest [Js], dżul sekunda. Dz. jest istotną wielkością charakteryzującą ruch mechaniczny doświadczenie torricellego. słownik.
Definicja DWÓJŁOMNOŚĆ:
Co to jest zobacz POLARYZACJA ŚWIATŁA Poprzez PODWÓJNE ZAŁAMANIE doświadczenie torricellego. czym jest.

Czym jest DOŚWIADCZENIE TORRICELLEGO znaczenie w Słownik fizyka D .