Słownik FM co to znaczy? Słownik angielskiego: freQuency modulation). Sposób przekazywania.

Czy przydatne?

Co to jest Fm

Definicja z ang. FM, z niem. FM.

Co to znaczy FM: modulacja częstotliwości (z angielskiego: freQuency modulation). Sposób przekazywania informacji przy udziale (ultrakrótkich) fal radiowych polegająca na tym, iż sygnał o częstotliwości akustycznej nałożony na falę nośną skutkuje w miarę niewielkie zmiany (dewiacje) jej częstotliwości. Mechanizm FM zapewnia znacząco lepszą jakość transmisji dźwięku niż mechanizm modulacji amplitudy (AM), gdyż nie jest on czuły na przypadkowe zmiany amplitudy wywołane różnego rodzaju zakłóceniami. Gdyż mechanizm ten jest użytkowany w dziedzinie ultrakrótkich fal radiowych, których częstotliwość nośna jest bardzo spora, zapewnia przeniesienie szerokiego pasma częstotliwości akustycznych, co jest szczególnie ważne dla wiernego przekazu muzyki
Definicja FOTOKOMÓRKA:
Co to jest gazowana lampa elektronowa, gdzie źródłem elektronów jest fotokatoda, emitująca elektrony pod wpływem padającego na nią światła ( zewnętrzne zdarzenie fotoelektryczne). Natężenie prądu f. wykazuje fm co to jest.
Definicja FALA AKUSTYCZNA:
Co to jest zobacz FALE MECHANICZNE fm definicja.
Definicja FONONY.:
Co to jest krystalicznej można wzbudzać fale sprężyste zarówno poprzeczne, jak i podłużne. Zasadniczy wpływ na rozchodzenie się fal ma periodyczna struktura sieci krystalicznej. Energia fal sprężystych fm co znaczy.
Definicja FALA:
Co to jest przestrzeni zaburzenia stanu materii albo pola dowolnej wielkości fizycznej. Na przykład fale akustyczne w gazach albo cieczach są drganiami ciśnienia rozchodzącego się w takich ośrodkach, z kolei fm słownik.
Definicja FIZYKA:
Co to jest przyrodnicza zajmująca się fundamentalnymi prawami rządzącymi zjawiskami zachodzącymi zarówno w otaczającym nas Wszechświecie, jak i w skali cząsteczek, atomów, jądra atomowego i cząstek fm znaczenie.

Czym jest FM znaczenie w Słownik fizyka F .