Słownik KALORIA co to znaczy? Słownik ciepła, które trzeba dostarczyć, aby ogrzać 1 g wody o 1°C.

Czy przydatne?

Co to jest Kaloria

Definicja z ang. CALORIE, z niem. Kalorie.

Co to znaczy KALORIA: jednostka ilości ciepła równa ilości ciepła, które trzeba dostarczyć, aby ogrzać 1 g wody o 1°C (od 14,5°C do 15,5°C). 1 cal = 4,1868 J. Powszechnie używa się jednostki większej 1kcal=103 cal zwanej kilokalorią albo kalorią sporą. Dietetycy, określając wartość energetyczną potraw w kaloriach, mają na myśli właśnie "kalorię sporą"
Definicja KOMORA WILSONA:
Co to jest zobacz KOMORY MGŁOWE kaloria co znaczy.
Definicja KAPILARA:
Co to jest zobacz WŁOSKOWATOŚĆ kaloria krzyżówka.
Definicja KOPERNIK MIKOŁAJ:
Co to jest II 1473 Toruń - 24 V 1543 Toruń). Studiował w Krakowie i Bolonii filozofię i edukacji przyrodnicze, ponadto od 1501 w Rzymie, Padwie i Ferrarze prawo i medycynę. W 1506 został lekarzem przybocznym i kaloria co to jest.
Definicja KOMUTATOR:
Co to jest wykorzystywane do zmiany kierunku prądu w uzwojeniach wirników silników prądu stałego w celu podtrzymania obrotów wirnika w jednym kierunku albo zapewniające stały kierunek przepływu prądu w obwodzie kaloria słownik.
Definicja KEPLER JOHANNES:
Co to jest astronom niemiecki. Był wykładowcą matematyki w szkole teologicznej w Grazu. Od r. 1600 był współpracownikiem astronoma Tychona de Brahe (Praga). Po jego zgonu J. Kepler został nadwornym matematykiem kaloria czym jest.

Czym jest KALORIA znaczenie w Słownik fizyka K .