Słownik BOHR NIELS HENDRIK DAVID co to znaczy? Słownik XI 1962 Kopenhaga). Opracował schemat atomu.

Czy przydatne?

Co to jest BOHR NIELS HENDRIK DAVID

Definicja z ang. BOHR NIELS HENDRIK DAVID, z niem. BOHR NIELS HENDRIK DAVID.

Co to znaczy BOHR NIELS HENDRIK DAVID: fizyk duński (7 X 1885 Kopenhaga - 18 XI 1962 Kopenhaga). Opracował schemat atomu wodoru, który stał się milowym krokiem w rozwoju fizyki kwantowej. Od 1916 r. był profesorem fizyki teoretycznej w Kopenhadze, a od roku 1920 kierował tamtejszym instytutem fizyki. W 1943 r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczestniczył w budowie bomby atomowej. Po zakończeniu II wojny światowej wrócił do Kopenhagi. W 1922 r. uzyskał Nagrodę Nobla w zakresie fizyki za zbadanie struktury atomu
Definicja BIMETAL:
Co to jest metalowe o różnych współczynnikach rozszerzalności cieplnej ( rozszerzalność cieplna). Przy podwyższaniu temp. metal o większym współczynniku rozszerza się mocniej, powodując wygięcie b. B. stosuje bohr niels hendrik david co znaczy.
Definicja BATERIA OGNIW GALWANICZNYCH.:
Co to jest i akumulatory łączy się w baterie w celu uzyskania dużego natężenia prądu i ekonomicznej pracy źródła siły elektromotorycznej. Akumulator samochodowy jest przeważnie szeregową baterią akumulatorów bohr niels hendrik david krzyżówka.
Definicja BOCZNIK:
Co to jest równolegle do zacisków amperomierza w celu zmiany jego zakresu pomiarowego. Natężenie prądu IA płynącego poprzez amperomierz stanowi część mierzonego natężenia prądu I, pozostała część Ib przepływa bohr niels hendrik david co to jest.
Definicja BILANS ENERGII W OBWODZIE ELEKTRYCZNYM:
Co to jest uogólnione prawo Ohma) dla przedstawionego obwodu można napisać w formie:E = IR + IrlubEI = I2R + I2r gdzie: P = EI - moc, z jaką pracuje źródło SEM; - moc użyteczna wydzielana na oporze obciążenia bohr niels hendrik david słownik.
Definicja BARWA ŚWIATŁA.:
Co to jest częstotliwości fali świetlnej jest odbierana poprzez oko jako zmiana b.ś. Barwa światła, podobnie jak wysokość dźwięku, jest związana z częstotliwością odbieranej fali. W optyce wiąże się czasem z bohr niels hendrik david czym jest.

Czym jest BOHR NIELS HENDRIK DAVID znaczenie w Słownik fizyka B .