Definicja Zegar taktujący co oznacza. Czym jest systemach opartych na procesorach i we wszelkiego.

Czy przydatne?

Definicja Taktujący Zegar

Co to jest ZEGAR TAKTUJĄCY generator odmierzający krokową pracę w elektronicznych systemach opartych na procesorach i we wszelkiego rodzaju cyfrowych układach sekwencyjnych. Prędkość taktowania ma ważny wpływ na wydajność mechanizmu, ale ze względów technologicznych radykalny przyrost szybkości mechanizmu jest trudny do osiągnięcia. Niezbędne jest gdyż dostosowanie wszystkich przedmiotów mechanizmu do pracy z większą częstotliwością. W komputerze najszybciej przebiegają operacje wewnątrz procesora, ale komunikowanie się z innymi układami przebiega wolniej. Na przykład płyta kluczowa komputera PC może być taktowana zegarem około 33 MHz, w trakcie gdy procesor 486DX4 potraja sobie rytm, pracując z częstotliwością 100 MHz. Wraz ze wzrostem szybkości taktowania gwałtownie rośnie temp. procesora, dlatego niezbędne jest jego intensywne chłodzenie. Innym metodą dopasowania szybkości pracy jest wprowadzenie tak zwany taktów oczekiwania. Procesor czytając dane z dość wolnej pamięci ROM zmuszany jest do czekania poprzez jeden albo kilka taktów zegara. Z drugiej jednak strony współczesne procesory mają umiejętność optymalizowania sobie pracy. Zamiast czekać, interpretują kolejne polecenie umieszczone już we wnętrzu procesora w tak zwany kolejce rozkazów. Dynamizuje to pracę procesora i skutkuje, iż częstotliwość zegara taktującego należy traktować tylko jako względny parametr szybkości komputera. Rzeczywistą prędkość mierzy się dzięki programów testujących. Prócz zegara systemowego,w komputerze występują także odrębne układy taktujące, które na karcie wideo synchronizują tworzenie obrazu, a na karcie audio sterują próbkowanie i syntezę dźwięku. Zegar taktujący stanowi podstawę działania automatów, przetworników analogowo-cyfrowych i wszelkich mechanizmów komutacji wielokrotnej i transmisji synchronicznej. Jest on aktualny w wielu urządzeniach powszechnego użytku, na przykład w kalkulatorze i w pilocie zdalnego sterowania
Definicja Zwis:
Co to jest potoczne ustalenie na zawieszenie się programu albo mechanizmu operacyjnego zegar taktujący co to jest.
Definicja Zapis/Odczyt Optyczny:
Co to jest sygnałów dzięki użyciu modulacji strumienia światła. Analogowa rejestracja optyczna ścieżki dźwiękowej na taśmie filmowej umożliwia odczyt przez modulację natężenia światła z lampy projekcyjnej zegar taktujący definicja.
Definicja Zbolarsky Anthony Chris:
Co to jest letni Francuz polskiego pochodzenia, który za sprzedaż i programowanie pirackich konsoli do gier Nintendo został osadzony w więzieniu Beauvais, ktorego regulamin umożliwia posiadanie osobistego zegar taktujący co znaczy.
Definicja Załącznik:
Co to jest Attachment) – przesyłka w formie pliku, dołączana do poczty elektronicznej, wysyłana zazwyczaj dla oszczędzenia czasu w formie skomprymowanej. Załącznik może zawierać dowolny rodzaj informacji zegar taktujący słownik.
Definicja ZOO:
Co to jest archiwum utworzone dzięki programu ZOO (zobacz punkt 2) 2. – dosowy program kompresujący, który tworzy pliki o rozszerzeniu ZOO (zobacz pojęcie 1). 3. Termin ten odnosi się do szkodliwego kodu (na zegar taktujący znaczenie.

Czym jest Zegar taktujący znaczenie w Słownik Internet Z .