Słownik WILGOTNOŚĆ co to znaczy? Słownik w danym gazie (zazwyczaj powietrzu). - WILGOTNOŚĆ.

Czy przydatne?

Co to jest Wilgotność

Definicja z ang. HUMIDITY, z niem. FEUCHTE.

Co to znaczy WILGOTNOŚĆ: rozmiar określająca liczba pary wodnej w danym gazie (zazwyczaj powietrzu). - WILGOTNOŚĆ BEZWZGLĘDNA - mw - masa pary wodnej znajdującej się w jednostce objętości powietrza. - WILGOTNOŚĆ WZGLĘDNA - ms - masa pary wodnej, która nasyca w danej temp. objętość V (dalszy przyrost masy pary wodnej prowadzi do częściowego skroplenia); pw - ciśnienie (parcjalne, prawo Daltona) pary wodnej zawartej w powietrzu w danych uwarunkowaniach; ps - ciśnienie (parcjalne) pary wodnej, które nasyciłoby powietrze w takich uwarunkowaniach. Wilgotność powietrza jest istotnym wyznacznikiem klimatu. Pomiar wilgotności higrometria
Definicja WRZENIE:
Co to jest zachodzące w całej objętości cieczy. Wewnątrz cieczy tworzą się pęcherzyki pary nasyconej. Ciśnienie pary nasyconej równe jest ciśnieniu wewnątrz cieczy (ciśnienie zewnętrzne + ciśnienie wilgotność co to jest.
Definicja WSPÓŁCZYNNIK ROZSZERZALNOŚCI LINIOWEJ:
Co to jest zobacz ROZSZERZALNOŚĆ CIEPLNA wilgotność definicja.
Definicja WEKTOR:
Co to jest zobacz WIELKOŚCI FIZYCZNE wilgotność co znaczy.
Definicja WIATR SŁONECZNY:
Co to jest w sposób ciągły z korony słonecznej. Koronę słoneczną tworzy obojętna elektrycznie plazma, składająca się raczej z protonów i elektronów. Protony i elektrony są więc kluczowymi składnikami w.s wilgotność słownik.
Definicja WEKTOR ŚWIETLNY.:
Co to jest na zmiany pola elektrycznego fali elektromagnetycznej, ponadto wektor elektryczny jest odpowiedzialny za wszystkie zjawiska optyczne i fotograficzne. Dlatego wektor zmieniającego się pola wilgotność znaczenie.

Czym jest WILGOTNOŚĆ znaczenie w Słownik fizyka W .