Słownik URZĄDZENIE CHŁODZĄCE co to znaczy? Słownik pracy pobiera ciepło ze zbiornika o niższej temp.

Czy przydatne?

Co to jest Chłodzące Urządzenie

Definicja z ang. COOLING UNIT, z niem. KÜHLEINHEIT.

Co to znaczy URZĄDZENIE CHŁODZĄCE: urządzenie, które kosztem dostarczanej pracy pobiera ciepło ze zbiornika o niższej temp. T2 (wnętrze chłodziarki) i oddaje ciepło Q1 do zbiornika o temp. wyższej T1 (mieszkanie). Na podobnej zasadzie działa pompa cieplna. Sprawność urządzenia chłodzącego: = (ciepło pobrane z chłodnicy)/(zużyta robota). Teoretycznie wartość η´ można obliczyć korzystając z cyklu Carnota (odwrotnego) Sprawność praktyczna jest mniejsza na skutek nieuniknionych strat na tarcie, izolację cieplną, nieodwracalność mechanizmów termodynamicznych. W chłodziarkach sprężarkowych (kompresorowych) jako substancja robocza stosowany jest amoniak, freon i inne substancje, które w okresie sprężania i rozprężania zmieniają stan skupienia. Stosowane są także chłodziarki absorpcyjne, gdzie źródłem energii wymuszającej obieg substancji roboczej jest grzałka elektryczna albo gazowa
Definicja UKŁAD JEDNOSTEK SI.:
Co to jest układ jednostek SI Systéme International) wprowadzono w r. 1960 na XI Generalnej Konferencji Miar i Wag w Paryżu. To jest układ oparty na siedmiu niezależnych jednostkach fundamentalnych urządzenie chłodzące co znaczy.
Definicja UKŁAD MKSA:
Co to jest zobacz UKŁAD JEDNOSTEK SI urządzenie chłodzące krzyżówka.
Definicja UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW:
Co to jest pierwiastków chemicznych, odzwierciedlające okresowo powtarzające się własności chemiczne. Następny numer pierwiastka w układzie to liczba atomowa Z. Pierwiastki podobne pod względem chemicznym są urządzenie chłodzące co to jest.
Definicja UKŁAD ODNIESIENIA:
Co to jest zobacz RUCH urządzenie chłodzące słownik.
Definicja UKŁAD MENDELEJEWA:
Co to jest zobacz UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW urządzenie chłodzące czym jest.

Czym jest URZĄDZENIE CHŁODZĄCE znaczenie w Słownik fizyka U .