Słownik STRUGA PRĄDU. co to znaczy? Słownik przeprowadzić linię prądu. Jeżeli w przepływie.

Czy przydatne?

Co to jest Prądu Struga

Definicja z ang. STRUGA CURRENT., z niem. STRUGA CURRENT..

Co to znaczy STRUGA PRĄDU.: Poprzez każdy pkt. w płynie można przeprowadzić linię prądu. Jeżeli w przepływie określonym wybrać pewną skończoną liczbę linii prądu tworzących wiązkę, jak pokazano na rysunku, to otrzymuje się rurkowaty region, zwany s.p. Ograniczenia strugi są liniami prądu i są zawsze równoległe do prędkości ruchu cząsteczek płynu. Płyn nie może wypływać poprzez te ograniczenia i s.p. zachowuje się podobnie do rurki o tym samym kształcie. Płyn, który wchodzi jednym końcem strugi, musi wyjść drugim
Definicja SCHRÖDINGER ERWIN:
Co to jest 1887 Wiedeń - 1961). Studiował fizykę na Uniwersytecie Wiedeńskim, który ukończył w 1910 r. Po krótkim pobycie w Stuttgarcie i Wrocławiu został profesorem fizyki w Zurychu. W 1927 r. zaproszony do struga prądu. co to jest.
Definicja STRATOSFERA:
Co to jest zobacz ATMOSFERA struga prądu. definicja.
Definicja SYNTEZA JĄDER:
Co to jest zobacz REAKCJE TERMOJĄDROWE struga prądu. co znaczy.
Definicja SPEKTROGRAF:
Co to jest przyrząd wykorzystywany do fotograficznej albo fotoelektrycznej rejestracji widm optycznych struga prądu. słownik.
Definicja STABILNOŚĆ JĄDER (NUKLIDÓW):
Co to jest odpowiedniego relacji liczby neutronów i protonów. Tylko nie wszystkie z istniejących nuklidów są trwałe. Jądra stabilne to takie nuklidy, dla których nie występują samorzutne przemiany jądrowe struga prądu. znaczenie.

Czym jest STRUGA PRĄDU znaczenie w Słownik fizyka S .