Słownik PSYCHROMETR co to znaczy? Słownik termometrów: jeden z nich (suchy) wskazuje temperaturę.

Czy przydatne?

Co to jest Psychrometr

Definicja z ang. psychrometr, z niem. psychrometr.

Co to znaczy PSYCHROMETR: przyrząd składający się z dwu termometrów: jeden z nich (suchy) wskazuje temperaturę otoczenia Ts, drugi ma zbiornik z rtęcią owinięty zwilżoną gazą; termometr ten wskazuje temperaturę Tw, Tw < Ts w konsekwencji pobierania ciepła poprzez parującą wodę. Prędkość parowania wody rośnie, gdy wilgotność powietrza maleje. Pomiar wilgotności bazuje na odczytaniu temperatur Ts i Tw termometru suchego i wilgotnego i skorzystaniu z tablic psychrometrycznych. Przepływ powietrza zapewnia w uwarunkowaniach laboratoryjnych dmuchawa w p. typu Assmanna
Definicja PRZEMIANA IZOCHORYCZNA:
Co to jest zobacz PRZEMIANY GAZOWE psychrometr co to jest.
Definicja POTENCJOMETR:
Co to jest zobacz DZIELNIK NAPIĘCIA psychrometr definicja.
Definicja PRZYSPIESZENIE DOŚRODKOWE:
Co to jest zobacz RUCH PO OKRĘGU psychrometr co znaczy.
Definicja PRZEKRÓJ CZYNNY:
Co to jest N cząstek pada na absorbent o grubości dx i polu przekroju poprzecznego S. W absorbencie znajdują się jądra o przekroju poprzecznym σ. Cząstki trafiające w jądra ubywają z wiązki pierwotnej. Zmianę psychrometr słownik.
Definicja PRZEMIANA (ROZPAD) GAMMA:
Co to jest polegająca na emisji kwantu promieniowania γ (promieniowanie elektromagnetyczne) z jądra znajdującego się w stanie wzbudzonym. W okresie p. γ jądro przechodzi do niższego stanu energetycznego. Liczba psychrometr znaczenie.

Czym jest PSYCHROMETR znaczenie w Słownik fizyka P .