Słownik POMPA CIEPLNA. co to znaczy? Słownik kosztem dostarczonej pracy |W| pobiera ciepło Q2 ze.

Czy przydatne?

Co to jest Cieplna Pompa

Definicja z ang. HEAT PUMP., z niem. Wärmepumpe..

Co to znaczy POMPA CIEPLNA.: Podobnie jak urządzenie chłodzące, p.c. kosztem dostarczonej pracy |W| pobiera ciepło Q2 ze zbiornika o temp. niższej T2 (na zewnątrz domu) i oddaje ciepło Q1 do zbiornika o temp. wyższej T1 (wnętrze domu). Sprawność p.c. (ciepło oddane w wyższej temp. / zużyta robota) Wartość teoretyczną η " można obliczyć korzystając z cyklu Carnota (odwrotnego): Na przeszkodzie w upowszechnianiu ogrzewania pomieszczeń p.c. stoją powody natury technicznej i wysoki wydatek urządzeń
Definicja PRĘDKOŚĆ KĄTOWA:
Co to jest wzrost kąta ΕΩ, zakreślonego poprzez promień wodzący punktu materialnego krążącego po okręgu albo dowolnego punktu materialnego obracającej się bryły sztywnej, przypadającego na jednostkę czasu. W pompa cieplna. co znaczy.
Definicja POLE.:
Co to jest P. danej wielkości fizycznej jest region, w którego każdym punkcie rozmiar ta ma ustaloną wartość. Przykładami mogą być: skalarne pole temp. lub albo wektorowe pole prędkości przepływu płynu pompa cieplna. krzyżówka.
Definicja PROMIENIOWANIE CIEPLNE (TEMPERATUROWE):
Co to jest elektromagnetyczne spowodowane poprzez ruchy cieplne cząsteczek, emitowane poprzez ciało znajdujące się w stanie równowagi termodynamicznej. Jest promieniowaniem zrównoważonym. Dla takiego pompa cieplna. co to jest.
Definicja PRZYLEGANIE:
Co to jest zobacz SIŁY MIĘDZYCZĄSTECZKOWE pompa cieplna. słownik.
Definicja PRĄD ZMIENNY TRÓJFAZOWY.:
Co to jest się przeważnie p. z.t., wprowadzony do techniki w 1887 r. poprzez fizyka chorwackiego N. Teslę. Twornik prądnicy prądu trójfazowego ma trzy uzwojenia, gdzie indukują się trzy sinusoidalnie zmienne pompa cieplna. czym jest.

Czym jest POMPA CIEPLNA znaczenie w Słownik fizyka P .