Słownik LAMPA OBRAZOWA co to znaczy? Słownik zogniskowana wiązka elektronów wytwarza obraz na.

Czy przydatne?

Co to jest Obrazowa Lampa

Definicja z ang. LAMP IMAGING, z niem. LAMP IMAGING.

Co to znaczy LAMPA OBRAZOWA: próżniowa lampa elektronowa, gdzie zogniskowana wiązka elektronów wytwarza obraz na ekranie fluoryzującym dzięki synchronicznemu odchylaniu strumienia elektronów w kierunku poziomym (X) i pionowym (Y). Zogniskowaną wiązkę elektronów uzyskuje się poprzez wykorzystanie wyrzutni elektronowej ( działo elektronowe), znajdującej się w tylnej części lampy. W lampach oscyloskopowych, zwanych lampami Brauna, stosuje się najczęściej elektrostatyczne odchylanie wiązki elektronów poprzez przyłożenie do płytek odchylających zmiennych napięć elektrycznych. W telewizyjnych l.o. (kineskopach) stosuje się odchylanie magnetyczne. Zmienne pole magnetyczne produkowane jest poprzez zespół cewek odchylających, zamontowanych na zewnątrz lampy. Kineskopy użytkowane w kolorowych odbiornikach telewizyjnych i jako monitory komputerowe zaopatrzone są w trzy wyrzutnie elektronowe. Elektrony pochodzące z tych wyrzutni pobudzają do świecenia plamki luminoforów emitujące światło w trzech barwach fundamentalnych: czerwonej, zielonej i niebieskiej (RGB)
Definicja LUPA:
Co to jest przyrząd optyczny dający obrazy pozorne. Jest układem optycznym działającym tak jak soczewka skupiająca. Działanie l. bazuje na zwiększeniu kąta, pod jakim widzimy obraz. Oglądając mały element lampa obrazowa co to jest.
Definicja ŁĄCZENIE POJEMNOŚCI:
Co to jest zobacz BATERIA KONDENSATORÓW lampa obrazowa definicja.
Definicja LINIE PRĄDU.:
Co to jest określonym szybkość przepływu płynu v w danym punkcie jest stała w okresie. Każdemu punktowi można więc przypisać odpowiedni wektor prędkości. Przepływający płyn stanowi więc pole wektorowe wektora lampa obrazowa co znaczy.
Definicja ŁADUNEK ELEMENTARNY:
Co to jest zobacz ŁADUNEK ELEKTRYCZNY lampa obrazowa słownik.
Definicja LEPKOŚĆ.:
Co to jest poruszające się w płynie doznaje siły oporu (hamującej) dlatego, iż warstwy płynu przylegające do ciała będącego w ruchu pociągają za sobą warstwy sąsiednie. Jeżeli ciałem poruszającym się w ośrodku lampa obrazowa znaczenie.

Czym jest LAMPA OBRAZOWA znaczenie w Słownik fizyka L .