Słownik AUTOTRANSFORMATOR co to znaczy? Słownik napięcia w obwodzie prądu zmiennego. A. działa.

Czy przydatne?

Co to jest Autotransformator

Definicja z ang. AUTOTRANSFORMER, z niem. Spartrafo.

Co to znaczy AUTOTRANSFORMATOR: urządzenie wykorzystywane do zmiany napięcia w obwodzie prądu zmiennego. A. działa analogicznie do transformatora, jednak nie posiada oddzielonych od siebie galwanicznie uzwojeń wtórnego i pierwotnego. Pojedyncza cewka nawinięta na ferromagnetycznym rdzeniu spełnia rolę obydwu uzwojeń. Podobnie jak dla transformatora, można określić "przekładnię" a.: gdzie z2 i z1 - liczby zwojów części uzwojenia i całego uzwojenia. W a. można płynnie zamieniać przekładnię dzięki wykorzystaniu suwaka S, przesuwanego wzdłuż uzwojenia. A. tego typu jest przeważnie nawinięty na rdzeniu toroidalnym. A. zasilany z sieci energetycznej nie oddziela galwanicznie odbiornika energii od tej sieci i nie może służyć jako tak zwany transformator bezpieczeństwa
Definicja ANTENA FERRYTOWA:
Co to jest miniaturowa antena kierunkowa, użytkowana do zakresów fal średnich i długich, w formie ferrytowego pręta z nawiniętymi cewkami. A.f. reaguje na zmiany wektora magnetycznego fali elektromagnetycznej autotransformator co znaczy.
Definicja ANTENA:
Co to jest wykorzystywane do wysyłania w otaczającą przestrzeń (antena nadawcza) albo do odbioru fal elektromagnetycznych (antena odbiorcza). Po raz pierwszy zastosował antenę, w formie długiego przewodzącego autotransformator krzyżówka.
Definicja AKCELERATOR TYPU TANDEM:
Co to jest zobacz AKCELERATORY ELEKTROSTATYCZNE autotransformator co to jest.
Definicja AMPER:
Co to jest prądu elektrycznego w układzie jednostek SI zdefiniowana w następujący sposób: 1 A to jest natężenie prądu, który płynąc w dwóch równoległych, nieskończenie długich przewodnikach o nieskończenie autotransformator słownik.
Definicja AMPÉRE´A PRAWO:
Co to jest cyrkulacja, całka okrężna) wektora pola magnetycznego wzdłuż dowolnej krzywej zamkniętej jest proporcjonalne do natężenia prądu elektrycznego płynącego poprzez wnętrze tej krzywej. W przybliżeniu autotransformator czym jest.

Czym jest AUTOTRANSFORMATOR znaczenie w Słownik fizyka A .