Słownik BAROMETR co to znaczy? Słownik ciśnienia atmosferycznego. Naczyniowy b. rtęciowy.

Czy przydatne?

Co to jest Barometr

Definicja z ang. BAROMETER, z niem. BAROMETER.

Co to znaczy BAROMETR: przyrząd poświęcony do pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Naczyniowy b. rtęciowy, wynaleziony w 1643 roku poprzez E. Torricellego, to jest rura szklana wypełniona rtęcią, w dalszym ciągu odwrócona i zanurzona otwartym końcem w naczyniu z rtęcią. Odmianą b. rtęciowego jest b. lewarowy. Rtęć w zamkniętej rurze i atmosfera stanowią naczynia połączone. Można więc twierdzić, iż wysokość słupa rtęci jest miarą aktualnego ciśnienia atmosferycznego. Do pomiaru ciśnienia atmosferycznego stosuje się również barometry metalowe, a więc aneroidy, gdzie ciśnienie atmosferyczne skutkuje ugięcie membrany zamykającej częściowo opróżnioną z powietrza metalową puszkę. Połączony z membraną układ wskazujący jest wycechowany w jednostkach ciśnienia. Zasadę aneroidu wykorzystuje się w konstrukcji barografu, przyrządu zapisującego zmiany ciśnienia atmosferycznego
Definicja BARN:
Co to jest zobacz PRZEKRÓJ Aktywny barometr co znaczy.
Definicja BILANS ENERGII W OBWODZIE ELEKTRYCZNYM:
Co to jest uogólnione prawo Ohma) dla przedstawionego obwodu można napisać w formie:E = IR + IrlubEI = I2R + I2r gdzie: P = EI - moc, z jaką pracuje źródło SEM; - moc użyteczna wydzielana na oporze obciążenia barometr krzyżówka.
Definicja BĄK:
Co to jest bąkiem symetrycznym jest wirująca figura sztywna, której współczynniki bezwładności spełniają warunek: ( kluczowe osie bezwładności). Jeżeli Ix = Iy = Iz, b. nazywa się bąkiem kulistym barometr co to jest.
Definicja BARWY INTERFERENCYJNE:
Co to jest zobacz INTERFERENCJA ŚWIATŁA W CIENKICH WARSTWACH barometr słownik.
Definicja BATERIA OGNIW GALWANICZNYCH.:
Co to jest i akumulatory łączy się w baterie w celu uzyskania dużego natężenia prądu i ekonomicznej pracy źródła siły elektromotorycznej. Akumulator samochodowy jest przeważnie szeregową baterią akumulatorów barometr czym jest.

Czym jest BAROMETR znaczenie w Słownik fizyka B .