Słownik DYNAMOMETR co to znaczy? Słownik działającej siły. Zasada działania d. bazuje na liniowej.

Czy przydatne?

Co to jest Dynamometr

Definicja z ang. DYNAMOMETER, z niem. LEISTUNGSPRÜFSTAND.

Co to znaczy DYNAMOMETR: przyrząd do pomiaru wielkości działającej siły. Zasada działania d. bazuje na liniowej zależności odkształcenia sprężystego od wartości działającej siły (prawo Hooke´a). Elementem odkształcanym w d. jest przeważnie śrubowa sprężyna, której przyrosty długości opisano w jednostkach działającej siły
Definicja DYSK NEWTONA:
Co to jest zobacz BARWA ŚWIATŁA dynamometr co znaczy.
Definicja DEBAJOGRAM:
Co to jest zobacz Sposób DEBYE´A-SCHERRERA-HULLA dynamometr krzyżówka.
Definicja DZIURA OZONOWA:
Co to jest DZWONEK ELEKTRYCZNY. - W konstrukcji dz.e. zastosowano zasadę działania przerywacza Neefa. Po zwarciu wyłącznika W prąd elektryczny przepływa poprzez uzwojenie elektromagnesu powodując przyciągnięcie dynamometr co to jest.
Definicja DONOR:
Co to jest wartościowości wyższej od wartościowości macierzystych atomów domieszkowanego materiału półprzewodnikowego. Odpowiednikiem mogą być atomy arsenu albo fosforu wprowadzone do kryształu krzemu dynamometr słownik.
Definicja DŹWIGNIA:
Co to jest prostych. Sztywna belka podparta w jednym punkcie, pozwalająca, dzięki równości momentów sił, zrównoważyć działanie dużej siły siłą mniejszą. W zależności od położenia punktu podparcia dź. może być dynamometr czym jest.

Czym jest DYNAMOMETR znaczenie w Słownik fizyka D .