Słownik nazewnictwo co to jest? Do czego służy pomoca których organizuje się w nim jednolita.

Czy przydatne?

Co to jest nazewnictwo

Co to jest NAZEWNICTWO: 1. reguly nazywania obiektów w systemie rozproszonym, za pomoca których organizuje się w nim jednolita przestrzen nazw. N. jest rozpatrywane zwykle na dwóch poziomach: systemowych identyfikatorów zasobów i czytelnych nazw przydzielonych dla uzytkowników, nie mniej jednak dazy się do uzyskania niezaleznosci nazw uzytkowych od polozenia zasobów w systemie. Istnieje kilka standardów nazewniczych o zasiegu swiatowym, na przykład X.500 albo DNS; 2. wazny obiekt wyksztalcenia programisty, umiejetnosc rzeczowego i systemowego nazywania obiektów programowych, istotnie wplywajaca na czytelnosc programu. Zobacz tez przezroczystosc nazewnictwa, uslugi nazewnicze, uslugi katalogowe, tlumaczenie nazwy, serwer nazw, dokumentacja techniczna, sposoby programowania, nazywanie pliku, notacja wegierska, zargon komputerowy
Jak działa Nawiazanie Polaczenia:
Co to jest wstepna czesc protokolu polaczeniowego, niezbedna dla dalszego przesylania komunikatów. Przykladem n.p. jest (coraz drozsze) wybieranie numeru telefonicznego. Zobacz tez protokól bezpolaczeniowy nazewnictwo co to jest.
Jak działa Netscape Communicator, NC:
Co to jest pakiet oprogramowania uslug internetowych produkcji spółki Netscape, umozliwiajacy w szczególnosci obsluge poczty elektronicznej i stron WWW nazewnictwo definicja.
Jak działa Negacja:
Co to jest operacja logiczna powodujaca zmiane wartosci logicznej argumentu ( true lub false) na przeciwna. Specjalnym przypadkiem uzycia n. jest n e g a c j a a l t e r n a t y w y (NOR, not OR nazewnictwo co znaczy.
Jak działa Napis:
Co to jest przedmiot typu napisowego. Zobacz tez stala napisowa nazewnictwo słownik.
Jak działa Netnik:
Co to jest zarg.] bywalec cyberprzestrzeni; internauta nazewnictwo znaczenie.

Czym jest Nazewnictwo znaczenie w Słownik programisty N .