Definicja Spoofing co oznacza. Czym jest transmisji (na przykład XMODEM, UUCP), wymagających.

Czy przydatne?

Definicja Spoofing

Co to jest Spoofing 1. – metoda przyspieszania pracy nie wszystkich protokołów transmisji (na przykład XMODEM, UUCP), wymagających potwierdzenia poprawnego przyjęcia każdego bloku danych przed wysłaniem kolejnego. Nie wszystkie modemy umieją potwierdzać każdy blok danych jeszcze przed jego fizycznym wysłaniem i usuwać potwierdzenia nadsyłane poprzez zdalny komputer.
2. – podszywanie się pod inny komputer w sieci. Stosuje się to na przykład dla uzyskania pewnych przywilejów (na przykład podszywajac się pod jakis zaufany dlaofiary komputer), albo także dla ukrycia swojego prawdziwego adresu IP w celu zachowania anonimowości. Są dwa typy spoofingu:
- non-blind spoofing (nie-ślepy spoofing) – łatwiejszy do przeprowadzenia, ale możliwy tylko w obrębie własnej sieci lokalnej (albo nawet w podsieci). To jest połączenie techniki spoofingu ze sniffingiem. Należy na początku sprawdzić numer ISN a więc jakby „numer seryjny” pakietu danych przesyłany z jednego komputera do drugiego, który jest powiększany o 1 wspólnie z przesyłaniem następnych pakietów. Dopiero później można podszyć się pod inny komputer wysyłając pakiet o numerze ISN zwiększony o 1.
- blind spoofing (ślepy spoofing) – w tym przypadku nie podglądamy adresu ofiary, ale zdajemy się na nasze szczęście i zgadujemy numer ISN, co jest niełatwe

Czym jest Spoofing znaczenie w Słownik Internet S .