Słownik RÓWNANIE RUCHU co to znaczy? Słownik pędu poruszającego się ciała. Przykład r.r.

Czy przydatne?

Co to jest Ruchu Równanie

Definicja z ang. MOTION EQUATION, z niem. MOTION GLEICHUNG.

Co to znaczy RÓWNANIE RUCHU: zależność od czasu współrzędnych albo pędu poruszającego się ciała. Przykład r.r.: - równanie ruchu jednostajnie przyśpieszonego;x = v0t - parametryczne równania rzutu poziomego. Regularnie r.r. mają ogólniejszą postać równań różniczkowych. Odpowiednikiem może być równanie , którego rozwiązaniem jest m. in. funkcja czasu , opisująca łatwe drganie harmoniczne. R.r. jest także zależność znana jako II prawo dynamiki Newtona
Definicja REZONANS MECHANICZNY:
Co to jest zobacz OSCYLATOR WYMUSZONY równanie ruchu co znaczy.
Definicja ROZDZIELANIE IZOTOPÓW.:
Co to jest jest uzyskanie czystych albo wzbogacenia substancji w jeden, wybrany izotop. Gdyż właściwości chemiczne izotopów jednego pierwiastka są praktycznie takie same, do rozdzielania izotopów stosuje się równanie ruchu krzyżówka.
Definicja RZUT PIONOWY:
Co to jest materialnego w jednorodnym polu grawitacyjnym. ( spadanie swobodne). - RZUT PIONOWY W DÓŁ - jest ruchem jednostajnie przyśpieszonym z przyśpieszeniem g i prędkością początkową v0. Równania ruchu są równanie ruchu co to jest.
Definicja ROZPYLACZ.:
Co to jest wylatujące z rurki A skutkuje powstawanie podciśnienia w miejscu P ( podciśnienie w strudze płynu). W wyniku tego ciecz z naczynia N jest wtłaczana poprzez ciśnienie atmosferyczne do rurki B i w równanie ruchu słownik.
Definicja RÓWNANIE SOCZEWKI:
Co to jest zobacz SOCZEWKA równanie ruchu czym jest.

Czym jest RÓWNANIE RUCHU znaczenie w Słownik fizyka R .