Słownik RADIOTELESKOP co to znaczy? Słownik i analizy fal radiowych emitowanych poprzez źródła.

Czy przydatne?

Co to jest Radioteleskop

Definicja z ang. radio telescope, z niem. Radioteleskop.

Co to znaczy RADIOTELESKOP: urządzenie wykorzystywane do wykrywania i analizy fal radiowych emitowanych poprzez źródła znajdujące się we Wszechświecie. Zwykle kluczową częścią r. jest spory reflektor paraboloidalny skupiający fale radiowe, podobnie jak wklęsłe zwierciadło ogniskuje fale świetlne w teleskopie optycznym. Średnica reflektora jest spora i może osiągać rozmiar 300 m. Sam reflektor można ustawiać w kierunku wybranego obiektu w kosmosie. Reflektory nie wszystkich r. mogą mieć kształt rynny albo składać się z wielu anten w kształcie prętów. R. są znacząco większe od teleskopów optycznych, gdyż długości fal radiowych są znacząco większe od długości fal świetlnych
Definicja RURA KUNDTA:
Co to jest pozwalający zmierzyć szybkość rozchodzenia się podłużnych fal sprężystych w ciałach stałych. Pręt umocowany w połowie swej długości jest pobudzany do drgań podłużnych. Zamocowany na jednym końcu radioteleskop co znaczy.
Definicja RUCH CIAŁ WZDŁUŻ RÓWNI POCHYŁEJ:
Co to jest metody przemieszczania się ciała wyróżniamy: - ZSUWANIE SIĘ ciała wzdłuż równi pochyłej zachodzi pod wpływem siły F´, której wartość jest różnicą wartości składowej siły ciężkości, działającej wzdłuż radioteleskop krzyżówka.
Definicja RÓWNANIE FALI.:
Co to jest można ograniczyć się do prostego przypadku fali jednowymiarowej albo fali płaskiej, biegnącej na przykład w dodatnim kierunku osi x prostokątnego układu współrzędnych. Niech źródło fali znajduje radioteleskop co to jest.
Definicja REZONANS AKUSTYCZNY:
Co to jest gwałtownego wzrostu amplitudy drgań żadnych oscylatorów (strun, membran, słupów gazu), jeżeli częstotliwość fal akustycznych, które je powodują, zbliża się do częstotliwości rezonansowych tych radioteleskop słownik.
Definicja RUCH POSTĘPOWY:
Co to jest materialne bryły sztywnej przebywają w równych odstępach czasu równe drogi. Innymi słowami, liniowe prędkości chwilowe wszystkich punktów materialnych bryły są w danej chwili jednakowe. Pkt radioteleskop czym jest.

Czym jest RADIOTELESKOP znaczenie w Słownik fizyka R .