Słownik RADIOLOKACJA co to znaczy? Słownik zagadnieniami wykrywania obiektów powietrznych, morskich.

Czy przydatne?

Co to jest Radiolokacja

Definicja z ang. RADIOLOCATION, z niem. Staatssysteme.

Co to znaczy RADIOLOKACJA: dział radiotechniki zajmujący się zagadnieniami wykrywania obiektów powietrznych, morskich i lądowych, i określania współrzędnych miejsca, gdzie się one znajdują dzięki obserwacji decymetrowych i centymetrowych fal radiowych ( mikrofal) odbitych od tych obiektów. R. opiera się na właściwościach tych fal, takich jak: stałość prędkości i prostoliniowość rozchodzenia się, umiejętność zróżnicowanego odbijania się od różnych ciał. W r. korzysta się zarówno z promieniowania ciągłego fal elektromagnetycznych, jak i z promieniowania impulsowego o dużej mocy impulsu. Fundamentalnym narzędziem pracy r. jest radar. Wykorzystanie r. rozpoczęło się przed II wojną światową od wykrywania obcych samolotów, a w trakcie wojny r. używano w nawigacji, do identyfikacji i naprowadzania samolotów i bombardowania w uwarunkowaniach złej widoczności. Po wojnie zakres zastosowań rozszerzył się na meteorologię, geodezję, rozpoznanie, naprowadzanie pocisków rakietowych, kontrolę ruchu powietrznego i in
Definicja RÓWNANIE BRAGGA.:
Co to jest rentgenowskich o długości fali λ padających na kryształ może ulec selektywnemu odbiciu, gdy spełnione jest r.B.: 2d sinΘ = nλ d - odległość pomiędzy płaszczyznami w krysztale; Θ - kąt radiolokacja co znaczy.
Definicja RUCH ODRZUTOWY.:
Co to jest jest zasada zachowania pędu. Gazy uzyskane w trakcie spalania paliwa z utleniaczem są wyrzucane z sporą prędkością do tyłu poprzez dysze rakiety i w ten sposób rakieta uzyskuje pęd skierowany naprzód radiolokacja krzyżówka.
Definicja RÓWNANIE BERNOULLIEGO:
Co to jest poprzez D. Bernoulliego w 1738 r. fundamentalne prawo mechaniki płynów wynika z twierdzenia o pracy i energii, które mówi: Robota wykonana poprzez wypadkową siłę działającą na układ jest równa radiolokacja co to jest.
Definicja REGUŁA GEIGERA-NUTTALLA:
Co to jest zobacz PROMIENIOWANIE radiolokacja słownik.
Definicja RUTHERFORD ERNEST:
Co to jest Nelson) - fizyk brytyjski (30 VIII 1871 Nelson - 19 X 1937 Cambridge). Studiował fizykę w Nowej Zelandii. Od 1898 był profesorem w Montrealu w Kanadzie. W 1907 przeniósł się do Ogromnej Brytanii radiolokacja czym jest.

Czym jest RADIOLOKACJA znaczenie w Słownik fizyka R .