Słownik ELEKTRET co to znaczy? Słownik zewnętrzne pole elektryczne. Pole tj. uwarunkowane.

Czy przydatne?

Co to jest Elektret

Definicja z ang. electret, z niem. Elektret.

Co to znaczy ELEKTRET: dielektryk, który wytwarza trwałe zewnętrzne pole elektryczne. Pole tj. uwarunkowane istnieniem w e. trwałego uporządkowania dipoli molekularnych albo nieskompensowanego ładunku przestrzennego lub powierzchniowego. Hipotezę dotyczącą istnienia trwale spolaryzowanych dielektryków wysunął w r. 1892 angielski fizyk O. Heaviside. Uważał on, iż w okolicy trwałych magnesów powinny istnieć w przyrodzie ich elektryczne odpowiedniki. Materiały takie nazwał e. (z angielskiego: electret), co dobrze oddaje analogię z magnesami (z angielskiego: magnet). Pierwsze e. dostał w 1919 r. japoński fizyk Mototaro Eguchi, kierując się mocnym polem elektrycznym na podgrzaną mieszaninę wosków i żywic. Mieszaninę tę w dalszym ciągu ochładzał do temp. pokojowej i potem wyłączał pole elektryczne. Tak produkowane e. nazywają się termoelektretami. Aktualnie wytwarza się e. z syntetycznie pozyskiwanych polimerów, gdzie długookresowo utrzymuje się stan spolaryzowania. E. znalazły sporo zastosowań praktycznych, między innymi jako przetworniki piezo- i piroelektryczne i przetworniki elektroakustyczne
Definicja ELEKTROMAGNETYZM:
Co to jest spowodowanych istnieniem ładunków elektrycznych zarówno w spoczynku, jak i w ruchu. Początki edukacji o elektryczności sięgają VI wieku przed naszą erą, kiedy Tales z Miletu obserwował przyciąganie elektret co to jest.
Definicja EFEKT MAGNUSA:
Co to jest zobacz SIŁA NOŚNA DYNAMICZNA elektret definicja.
Definicja ELEKTRON:
Co to jest naładowana cząstka elementarna niosąca ładunek elementarny W atomie e. tworzą chmurę elektronową otaczającą jądro. Gdyż charakteryzują się połówkowym spinem, podlegają zakazowi Pauliego. Dzięki elektret co znaczy.
Definicja EMISJA ELEKTRONÓW:
Co to jest autoelektronowa, emisja zimna, emisja polowa - wychodzenie elektronów z metalu albo półprzewodnika pod wpływem silnego pola elektrycznego (rzędu 106-108 V/m). Elektrony pokonują barierę potencjałów elektret słownik.
Definicja ENERGIA W RUCHU HARMONICZNYM:
Co to jest zobacz OSCYLATOR HARMONICZNY PROSTY elektret znaczenie.

Czym jest ELEKTRET znaczenie w Słownik fizyka E .