Słownik EINSTEIN ALBERT co to znaczy? Słownik 1955). Dokonał przewrotu w obrazie świata fizyki.

Czy przydatne?

Co to jest Albert Einstein

Definicja z ang. ALBERT EINSTEIN, z niem. ALBERT EINSTEIN.

Co to znaczy EINSTEIN ALBERT: uczony niemiecki i amerykański (1879-1955). Dokonał przewrotu w obrazie świata fizyki klasycznej, formułując specjalną (1905) i ogólną (1907) teorie względności. Słynny wzór E = mc2 ogłosił w r. 1907. W latach 1902-1909 pracował w urzędzie patentowym w Bernie, a kolejne był profesorem fizyki teoretycznej w Pradze i Zurychu. Od 1914 r. dyrektor Instytutu Cesarza Wilhelma w Berlinie. W 1933 r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie, zaniepokojony niemieckimi zbrojeniami, popierał projekt budowy bomby atomowej, mimo swych pacyfistycznych poglądów. W r. 1921 dostał Nagrodę Nobla za opracowanie teorii zjawiska fotoelektrycznego
Definicja ENERGIA WIĄZANIA JĄDRA:
Co to jest zobacz NIEDOBÓR MASY einstein albert co to jest.
Definicja ECHOSONDA:
Co to jest wysyłające fale ultradźwiękowe w pewnym kierunku i w dalszym ciągu rejestrujące falę odbitą. E. zainstalowana na statku pozwala określić głębokość morza pod dnem statku, umożliwia także einstein albert definicja.
Definicja ENERGIA RELATYWISTYCZNA:
Co to jest jest zdefiniowana w następujący sposób: (*)lubE = mc2gdzie specjalna teoria względności, transformacja Lorentza. W razie nierelatywistycznym (β einstein albert co znaczy.
Definicja EDISON THOMAS ALVA (1847:
Co to jest amerykański (właściciel powyżej 1000 patentów). Samouk. Wynalazł między innymi fonograf (zapis dźwięku), żarówkę elektryczną. W r. 1882 uruchomił w Nowym Jorku elektrownię. Był właścicielem licznych einstein albert słownik.
Definicja ENERGIA SPOCZYNKOWA:
Co to jest zobacz Specjalna TEORIA WZGLĘDNOŚCI einstein albert znaczenie.

Czym jest EINSTEIN ALBERT znaczenie w Słownik fizyka E .