Słownik Sandbox co to jest. Do czego służy branży SEO. Sandboxem jest mityczny filtr w wyszukiwarce.

Czy przydatne?

Co to jest Sandbox

Co to znaczy SANDBOX: Sandbox - jedno z w najwyższym stopniu tajemniczych pojęć w branży SEO. Sandboxem jest mityczny filtr w wyszukiwarce internetowej Google, który ma za zadanie znacząco obniżać pozycję pozycjonowanej strony na nie wszystkie hasła albo słowa najważniejsze albo także kompletnie usuwać stronę z wyników wyszukiwania. Sandbox ma być karą za zbyt spory wzrost linków przychodzących (kierujących do pozycjonowanej strony) w krótkim czasie albo ze "złego sąsiedztwa" (a więc stron unanych za spamerskie). Sandbox może bazować także na opóźnieniu w otrzymaniu benefitów związanych z otrzymaniem linków (wznoszenie pozycji strony jest przesunięte w okresie). Niestety żadna z tych teorii nie została poparta stuprocentowo dowodami. To są tylko podejrzenia poparte mniej albo bardziej wiarygodnymi badaniami. Ustalenie sandboxa powstało po marcu 2004 roku, kiedy to zaczęto dostrzegać to zdarzenie i kiedy zapewne zostało ono wprowadzone poprzez Google. Podobnym znaczeniowo jest ustalenie Aging Delay, lecz dotyczy ono okresu początkowego istnienia strony w wyszukiwarce. W innych wyszukiwarkach (na przykład MSN czy Yahoo) nie zaobserwowano tego zjawiska. Środowisko SEO upatruje w filtrze próbę zabezpieczenia się Google przed manipulowaniem rezultatami i pozycjonowaniem. Zwykle gdyż to właśnie strony pozycjonowane ten problem dotyczy, czyli strony, które w krótkim okresie otrzymują nieproporcjonalnie sporą liczba linków do nich prowadzących. Sandbox wg obserwacji trwa nawet do 6 miesięcy i nie dotyczy wszystkich stron czy słów najważniejszych. Ponoć im bardziej konkurencyjna fraza, tym Google jest ostrożniejsze w rozdawaniu lepszych pozycji. Jedynym zalecanym działaniem w razie wpadnięcia w filtr Google jest zwyczajnie... czekanie i nie dawanie Google powodu do podejrzeń, że strona jest pozycjonowana. W przeciwnym wypadku działanie filtra może się wydłużyć. Stąd także rekomendowane jest powolne, sukcesywne linkowanie do pozycjonowanej strony, i co główne, stałe rozbudowywanie strony o niepowtarzalną treść. Na czas trwania w filtrze można posiłkować się reklamą Google AdWords, aby mieć ciągły ruch na stronie
Definicja Spider:
Co to jest albo crawler. To jest program używany poprzez wyszukiwarki do przeszukiwania Internetu w celu znalezienia i zaindeksowania dokumentów. Roboty te poszukują nowych stron jak także odwiedzają już sandbox co znaczy.
Definicja SEM - Search Engine Marketing:
Co to jest Marketing, a więc marketing w wyszukiwarkach internetowych to ogół działań promocyjnych, które wykorzystują potencjał wyszukiwarek w dotarciu, zainteresowaniu i pozyskaniu internautów – sandbox krzyżówka.
Definicja Sitemap:
Co to jest Sitemap – zestaw linków do podstron. Mapa strony ułatwia robotom zaindeksowanie podstron, a użytkownikom nawigację po stronie sandbox co to jest.
Definicja Spam W Wyszukiwarkach:
Co to jest wyszukiwarkach - efekty technik wpływania na wyniki wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych z naruszeniem przepisu mechanizmów wyszukujących. Rozpatrując to zdarzenie pod względem relewancji sandbox słownik.
Definicja Site Uptime:
Co to jest Monitoring stron (z angielskiego: Site Uptime) bazuje na odpytywaniu serwera co pewien moment w celu wykrycia jego awarii sandbox czym jest.

Czym jest Sandbox znaczenie w Słownik internetowy S .