Słownik WWW co to jest. Do czego służy hipertekstowym, multimedialnym, sieciowym (TCP/IP) systemem.

Czy przydatne?

Co to jest Www

Co to znaczy WWW: World Wide Web (w skrócie określany jako WWW albo Web) jest hipertekstowym, multimedialnym, sieciowym (TCP/IP) systemem informacyjnym opartym na publicznie dostępnych, otwartych standardach IETF i W3C. Pierwotnym i jak na razie nadal fundamentalnym zadaniem WWW jest publikowanie informacji.

By uzyskać dostęp do tak udostępnianej informacji, trzeba posłużyć się programem komputerowym, który tytułujemy przeglądarką internetową. Przeglądarka łączy się z serwerem internetowym, skąd pobiera pewien zestaw informacji określany jako witryna internetowa. Witryna internetowa może zostać wyświetlona, zapisana w lokalnym systemie plików czy wydrukowana.

Zawartość strony internetowej jest hipertekstem, oznacza to, iż użytkownik oglądając stronę internetową może podążać za hiperłączami, które przenoszą go do innych stron internetowych w ramach tego samego serwera internetowego albo innych dostępnych w ramach sieci. Częste korzystanie z WWW nazywa się "surfowaniem po sieci".

World Wide Web został zapoczątkowany najpierw lat dziewięćdziesiątych w CERN jako mechanizm dostępu do danych, informacji (w tym graficznych) w heterogenicznym środowisku dużej organizacji naukowej.

Tim Berners-Lee, nazywany artystą WWW, zbudował prototyp mechanizmu, który potem został przekształcony w to czym WWW jest dzisiaj. WWW błyskawicznie przekroczył (podobnie jak Internet) granice środowiska naukowego, a po kilku latach został zaadaptowany na całym świecie
Definicja Wyszukiwarka:
Co to jest jest swego rodzaju witryna internetowa umożliwiająca wyszukiwanie informacji pozyskanych poprzez crawlery (roboty) tychże wyszukiwarek. Na pewno korzystasz z wyszukiwarek na co dzień, jednak może nie www co znaczy.

Czym jest WWW znaczenie w Słownik internetowy W .