Słownik kod co to jest? Do czego służy skonczonego zbioru jednostek informacji majacych jednolita.

Czy przydatne?

Co to jest kod

Co to jest KOD: 1. jednoznaczne przyporzadkowanie znaczen elementom skonczonego zbioru jednostek informacji majacych jednolita, choc dowolna, reprezentacje fizyczna. Na przyklad kod ASCII przyporzadkowuje 128 bajtom znaki pisarskie i inne. Kod moze byc wyrazony tabela, ale równiez moze byc interpretowany poprzez urzadzenie fizyczne reagujace na fizyczne róznice w nosniku informacji (na przykład na zmiany czestotliwosci); 2. reprezentacja zródlowa albo wynikowa tekstu programu zbudowanego wedlug zasad okreslonych poprzez gramatyke jezyka programowania. Dane o nieznanych regulach interpretacji sa szyfrem albo szumem informacyjnym. Zobacz tez kod znaku, BCD, www.iso.ch
Jak działa Kryptograficzna Suma Kontrolna:
Co to jest jawna funkcja komunikatu i klucza tajnego, wytwarzajaca ustalonej dlugosci wartosc uwierzytelniajaca komunikat. Zobacz tez poswiadczenie kod co znaczy.
Jak działa Kolejka Dwukierunkowa:
Co to jest struktura danych pozwalajaca na wstawianie i usunięcie przedmiotów na obu koncach kod krzyżówka.
Jak działa Komputer Stacjonarny:
Co to jest trzeciej generacji, który w latach szescdziesiatych i siedemdziesiatych stanowil podstawe informatycznego sprzetu obliczeniowego. Niewatpliwa właściwość instalacji k.s. byla calkowita nieprzenosnosc kod co to jest.
Jak działa Konfiguracja:
Co to jest modyfikowalny uklad wzajemnych polaczen przedmiotów komputera, mechanizmu operacyjnego albo sieci, rozpatrywany wspólnie z cechami funkcjonalnymi tych przedmiotów. K. typowego komputera osobistego kod słownik.
Jak działa Komutowanie Obwodów:
Co to jest lacza komunikacyjnego podobny do stosowanego w systemie telefonicznym: tworzy się ciag polaczen na wylaczny uzytek komunikujacych się mechanizmów, utrzymywany poprzez caly czas trwania zamiany kod czym jest.

Czym jest Kod znaczenie w Słownik programisty K .