Definicja Wirus komputerowy co oznacza. Czym jest samopowielających się sekwencji poleceń, które.

Czy przydatne?

Definicja Komputerowy Wirus

Co to jest WIRUS KOMPUTEROWY program komputerowy zawierający zestawy krótkich samopowielających się sekwencji poleceń, które wywołują jego samoczynne rozprzestrzenianie się w oprogramowaniu i rozmnażanie w systemach operacyjnych sterujących robotą komputera. Zasada działania wirusa jest analogiczna do metody rozprzestrzeniania się w żywym organizmie wirusów biologicznych: wirus wpisuje się w kod genetyczny komórki, wirus komputerowy zaś wpisuje się w sekwencje układów elektronicznych. Poza rozmnażaniem się wirusy mogą mieć złośliwe, destrukcyjne działanie. Niszcząca działalność wirusa przybiera rożne formy, pośród których przeważnie spotykanymi są: zmuszanie komputera do wykonywania zbędnych operacji, blokowanie nie wszystkich operacji, zamazywanie ekranu, przeformułowywanie rozkazów, zniekształcanie danych, wprowadzanie chaosu w magazyny pamięci komputera, kasowanie danych i tym podobne; zanotowano również sytuacja destrukcji materialnej – w konsekwencji działalności wirusa monitor spłonął. Wirus komputerowy wprowadzany zostaje do wyizolowanych (nie włączonych do sieci) komputerów przez zarażone dyskietki, a do sieci komputerowych – rożnymi sposobami poprzez – hakerów. Taka szkodliwa działalność miewa rożne rozmiary, zdarza się, że wirus kontynuuje ją długo, co jest następna analogią między epidemią biologiczną a komputerową. Pojawienie się wirusa w sieciach komputerowych może spowodować groźne konsekwencje socjalne. Przy tak aktualnie rozbudowanej sieci powiązań miedzy rożnymi instytucjami, zagrożenie może stanowić dosłownie każdy przyjmowany poprzez sieć materiał. W takiej sytuacji nie jest wykluczone uruchomienie na przykład wyrzutni rakietowych poprzez zarażony komputer wykorzystywany do celów militarnych, jednakże wojskowe sieci należą do najlepiej zabezpieczanych pod każdym względem W razie innych sieci, na przykład powiązań miedzy bankami, systematyczne odejmowanie albo dodawanie ustalonych sum do wybranych albo wszystkich kont może wywołać skutki finansowe na skale globalną Znane są przypadki szantażowania czy grożenia wprowadzeniem wirusów paraliżujących komunikacje miedzy poszczególnymi instytucjami, co natomiast powodowało panikę podtrzymywaną poprzez media. W 1988 planowano zawirusowanie Internetu, sprawcą chaosu w sieci miał być wirus „Worm” autorstwa Roberta T. Morrisa juniora. Zobacz także worm
Definicja Wardriving:
Co to jest bazuje na jeżdżeniu po mieście, by zlokalizować bezprzewodowe punkty dostępowe, tak zwany hot spoty w celu zdobycia nieautoryzowanego dostępu do niezabezpieczonych sieci bezprzewodowych wirus komputerowy co to jest.
Definicja Wilfing:
Co to jest ustalenie na surfowanie w Internecie bez konkretnego celu po przypadkowych stronach tylko po to, aby zająć sobie wolny czas. Wg badań Sky News brytyjscy internauci poświęcają aż 2 dni robocze w wirus komputerowy definicja.
Definicja Widget Lub Widżet:
Co to jest czytaj: widżet] – widget ma sporo znaczeń wirus komputerowy co znaczy.
Definicja WAP:
Co to jest z angielskiego: Wireless Application Protocol) – protokół używany przy komunikacji telefonów komórkowych z Internetem wirus komputerowy słownik.
Definicja win32s:
Co to jest bonus) do mechanizmu operacyjnego Windows for Workgroups 3.1, który pozwala na uruchamianie 32-bitowych aplikacji w środowisku 16-bitowym. Jeżeli ktoś nie chce zastępować Windowsa z serii 3.x wirus komputerowy znaczenie.

Czym jest Wirus komputerowy znaczenie w Słownik Internet W .