Definicja Universal Plug and Play lub Universal Plug & Play lub UPnP co oznacza. Czym jest.

Czy przydatne?

Definicja Universal Plug and Play lub Universal Plug & Play lub UPnP

Co to jest UNIVERSAL PLUG AND PLAY LUB UNIVERSAL PLUG & PLAY LUB UPNP standard, który używa Internetu i protokołów sieciowych do włączania peryferiów i bezprzewodowych urządzeń podłączanych bezpośrednio do sieci komputerowej. Kiedy podłączymy urządzenie właściwe z UPnP do sieci, skonfiguruje się samo nabywając adres IP i używając protokołu HTTP da o sobie znać innym urządzeniom. Na przykład jeżeli posiadasz kamerę internetową i drukarkę, to by wydrukować klatkę z kamery to naciskasz odpowiedni przycisk, który wysyła zapytanie, czy w sieci znajduje się jakaś drukarka. Drukarka odpowiada na wezwanie i podaje własne położenie. Jest jednak pewien warunek: zarówno drukarka jak i kamera muszą obsługiwać język XML, by nawiązać ze sobą połączenie albo obsługiwać kilka protokołów, dzięki którym będą mogły się porozumieć. Kiedy połączenie zostanie nawiązane, kamera przejmie kontrolę nad drukarką i wydrukuje daną fotografię.
Microsoft i 28 innych spółek pracują i sponsorują badania nad ulepszaniem standardu UPnP, który ma za zadanie ułatwić podłączanie urządzeń w domu i małym biznesie do poziomu tak prostej czynności jak wkręcanie żarówki. Universal Plug and Play jest otwartym standardem, dzięki czemu każdy może przyłączyć się do jego opracowywania. Celem UPnP jest ułatwienie przyłączania nowych urządzeń przy użyciu starszych protokołów dostępnych w sieci. Zobacz: Plug and Play
Definicja UUC:
Co to jest Unix-to-Unix Copy) – protokół wykorzystywany dawniej do przesyłania poczty przy użyciu połączeń modemowych typu dial-up. Co jakiś czas dane maszyny łączyły się ze sobą dzwoniąc i przekazując universal plug and play lub universal plug & play lub upnp co znaczy.
Definicja Ukryta Warstwa:
Co to jest wyszukiwarki internetowe sposób pozycjonowania stron internetowych uznana za spam. Bazuje ona na utworzeniu warstwy, która jest niewidoczna dla użytkownika strony, lecz jest widoczna dla praca universal plug and play lub universal plug & play lub upnp krzyżówka.
Definicja Uuencode:
Co to jest sposób kodowania plików binarnych do postaci plików ASCII. Używając tej sposoby możliwe jest przesyłanie plików binarnych dzięki poczty elektronicznej universal plug and play lub universal plug & play lub upnp co to jest.
Definicja UART:
Co to jest z angielskiego: Universal Asynchronous Receiver Transmitter) – układ realizujący dwukierunkową, asynchroniczną transmisję szeregową universal plug and play lub universal plug & play lub upnp słownik.
Definicja Urządzenie Zewnętrzne:
Co to jest urządzenia dołączone do komputera przeważnie przy udziale układów wejścia-wyjścia, wykorzystywane do komunikacji komputera ze światem zewnętrznym (użytkownikiem). Urządzenia zewnętrzne podzielone są universal plug and play lub universal plug & play lub upnp czym jest.

Czym jest Universal Plug and Play lub znaczenie w Słownik Internet U .