Definicja Gopher co oznacza. Czym jest uporządkowaną hierarchicznie zawartość Internetu i wspomaga.

Czy przydatne?

Definicja Gopher

Co to jest Gopher Gopher jest usługą, która udostępnia użytkownikowi uporządkowaną hierarchicznie zawartość Internetu i wspomaga poszukiwanie informacji. Aktualnie Gopher jest poprzednikiem sieci WWW i jak na razie wszelakie jego możliwości zostały wbudowane w przeglądarki WWW, toteż użytkownicy na ogół nie widzą różnicy pomiędzy Gopher a WWW (chyba, iż pracują bezpośrednio w programie Gopher). Narzędzie dla usługi Gopher jest prostym, sterowanym dzięki menu programem, gdzie drzewa katalogów są prezentowane w formie list. Gopher obsługuje przewarzająca część typów informacji (tekst, obrazki i tak dalej). By wskazać plik do obejrzenia albo przesłania, nie trzeba wpisywać jego nazwy – podobnie, jak w razie WWW.
W celu odnalezienia właściwego spośród setek serwerów Gophera, użytkownik może użyć narzędzia Veronica. To jest łatwa w zastosowaniu baza danych, która ma czołówki wszystkich serwerów Gophera.
Wobec szalonej popularności sieci WWW, Gopher stracił w ostatnich latach na znaczeniu i nie jest już powszechnie używany

Czym jest Gopher znaczenie w Słownik Internet G .