Słownik TWIERDZENIE O WIRIALE co to znaczy? Słownik materialnych jako wartość wyrażenia: (kreska.

Czy przydatne?

Co to jest Wiriale O Twierdzenie

Definicja z ang. Virial theorem, z niem. Virialsatz.

Co to znaczy TWIERDZENIE O WIRIALE: rozmiar ustalona dla układu punktów materialnych jako wartość wyrażenia: (kreska nad wyrażeniem znaczy wartość średnią) nosi nazwę wiriału. Jeżeli punkty materialne wykonują ruch ograniczony przestrzennie, wówczas istnieje związek pomiędzy ich średnią energią kinetyczną i wiriałem. Związek ten nosi nazwę t. o w. Dla cząstek związanych siłami centralnymi odwrotnie proporcjonalnymi do kwadratu odległości wyrażenie na wiriał można przekształcić do postaci: (Ep - energia potencjalna), a t.o w. przyjmuje postać: Średnia energia kinetyczna jest równa połowie średniej energii potencjalnej ze znakiem "minus". Łatwo zilustrować to twierdzenie dla cząstki (punktu materialnego) poruszającej się po orbicie kołowej, na przykład: planeta w ruchu dookoła Słońca. Elektron obiegający proton w modelu Bohra atomu wodoru. W tym przypadku siła dośrodkowa
Definicja TELEFON:
Co to jest komunikowania się głosem na sporą odległość, wynalezione poprzez Aleksandra Grahama Bella w 1876 r. W oryginalnym wynalazku zastosowano mikrofon węglowy, który przetwarzał drgania akustyczne na twierdzenie o wiriale co to jest.
Definicja TESLA NIKOLA:
Co to jest elektryk. Pochodził z Chorwacji. Wyjechał do USA (1884). Był konstruktorem maszyn elektrycznych. Upowszechnił wykorzystanie prądu zmiennego w technice. Zbudował radiostację. W r. 1891 wynalazł twierdzenie o wiriale definicja.
Definicja TENSOR:
Co to jest dwoma wektorami zapisany w formie - II zasada dynamiki Newtona ( dynamika) albo (*) prawo Ohma w formie różniczkowej ( Ohma prawo) znaczy równoległość wektorów: - gęstość prądu, - natężenie pola twierdzenie o wiriale co znaczy.
Definicja TEORIA BOHRA ATOMU WODORU:
Co to jest się po orbicie kołowej wokół nieruchomego jądra. Siłą dośrodkową Fr, wymuszającą ruch po okręgu, jest siła przyciągania kulombowskiego Fc Energia kinetyczna elektronu energia potencjalna Podstawiając twierdzenie o wiriale słownik.
Definicja TEMPERATURA INWERSJI:
Co to jest zobacz Zdarzenie JOULE´A-THOMSONA twierdzenie o wiriale znaczenie.

Czym jest TWIERDZENIE O WIRIALE znaczenie w Słownik fizyka T .