Słownik ZDOLNOŚĆ ABSORPCYJNA co to znaczy? Słownik relacja energii absorbowanej do energii.

Czy przydatne?

Co to jest Absorpcyjna Zdolność

Definicja z ang. absorptivity, z niem. Saugfähigkeit.

Co to znaczy ZDOLNOŚĆ ABSORPCYJNA: rozmiar bezwymiarowa określająca relacja energii absorbowanej do energii całkowitej padającej na ciało. Z.a. zależy od rodzaju ciała, jego temp. i długości fali padającego promieniowania. Ea - energia absorbowana poprzez ciało w dziedzinie (λ ,λ + dλ ); Ec - energia całkowita padająca na ciało w dziedzinie (λ ,λ + dλ ); w temp. T. Dla ciała idealnie czarnego a(λ , T) = 1 dla wszystkich długości fali i w każdej temp.. Dla ciała szarego a = a(T) < 1, lecz nie zależy od długości fali
Definicja ZASADA EKWIPARTYCJI ENERGII (RÓWNEGO PODZIAŁU ENER:
Co to jest znajdującym się w stanie równowagi termodynamicznej na każdy stopień swobody cząsteczki przypada średnio taka sama liczba energii. k = R/NA - stała Boltzmanna; R - stała gazowa; NA - liczba Avogadro zdolność absorpcyjna co znaczy.
Definicja ZASADA SAMOOGNISKOWANIA SIĘ (AUTOSYNCHRONIZACJI) C:
Co to jest akceleratora cyklicznego albo liniowego natężnie elektrycznego pola przyśpieszającego wymienia się sinusoidalnie w okresie. Cząstki, które trafiają w pole przyśpieszające EA będą w każdym cyklu, a zdolność absorpcyjna krzyżówka.
Definicja ZASADA ZACHOWANIA ENERGII:
Co to jest zobacz ENERGIA zdolność absorpcyjna co to jest.
Definicja ŻYROSKOP:
Co to jest zobacz GIROSKOP zdolność absorpcyjna słownik.
Definicja ZJAWISKO ZEEMANA:
Co to jest poprzez Holendra P. Zeemana w 1896 r. Źródło światła (wyładowanie w gazie) jest umieszczone w mocnym polu magnetycznym wytwarzanym poprzez elektromagnes (zobacz rysunek). Wiązka światła jest zdolność absorpcyjna czym jest.

Czym jest ZDOLNOŚĆ ABSORPCYJNA znaczenie w Słownik fizyka Z .