Słownik ZDOLNOŚĆ ABSORPCYJNA co to znaczy? Słownik relacja energii absorbowanej do energii.

Czy przydatne?

Co to jest Absorpcyjna Zdolność

Definicja z ang. absorptivity, z niem. Saugfähigkeit.

Co to znaczy ZDOLNOŚĆ ABSORPCYJNA: rozmiar bezwymiarowa określająca relacja energii absorbowanej do energii całkowitej padającej na ciało. Z.a. zależy od rodzaju ciała, jego temp. i długości fali padającego promieniowania. Ea - energia absorbowana poprzez ciało w dziedzinie (λ ,λ + dλ ); Ec - energia całkowita padająca na ciało w dziedzinie (λ ,λ + dλ ); w temp. T. Dla ciała idealnie czarnego a(λ , T) = 1 dla wszystkich długości fali i w każdej temp.. Dla ciała szarego a = a(T) < 1, lecz nie zależy od długości fali
Definicja ZJAWISKO TYNDALLA:
Co to jest zobacz ROZPRASZANIE ŚWIATŁA zdolność absorpcyjna co znaczy.
Definicja ŻYROSKOP:
Co to jest zobacz GIROSKOP zdolność absorpcyjna krzyżówka.
Definicja ZASADY ZACHOWANIA:
Co to jest stwierdzające, iż w układzie odosobnionym (brak oddziaływań zewnętrznych) pewne wielkości fizyczne są stałe, tzn. ich wartości są zachowane. W r. 1912 Emma Noether wykryła istnienie związku pomiędzy zdolność absorpcyjna co to jest.
Definicja ZASADA FERMATA.:
Co to jest przypadków światło przebiegając od punktu do punktu wybiera drogę, na której przebycie potrzeba najmniej czasu. W nie wszystkich sytuacjach czas ten osiąga wartość max. albo przyjmuje wartość stałą zdolność absorpcyjna słownik.
Definicja ZWIERCIADŁO LLOYDA:
Co to jest doświadczenia interferencyjnego typu Younga. W doświadczeniu Lloyda światło wychodzi ze szczeliny S, umieszczonej blisko powierzchni płaskiego zwierciadła. Do ekranu dochodzi fala wysyłana poprzez zdolność absorpcyjna czym jest.

Czym jest ZDOLNOŚĆ ABSORPCYJNA znaczenie w Słownik fizyka Z .