Słownik Historia pozycjonowania co to jest. Do czego służy pierwszych wyszukiwarek internetowych.

Czy przydatne?

Co to jest Pozycjonowania Historia

Co to znaczy HISTORIA POZYCJONOWANIA: Pozycjonowanie stron rozpoczęło się wspólnie z postępem pierwszych wyszukiwarek internetowych. Webmasterzy dążyli do tego, by ich strona pojawiła się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania.

Początkowo nie było to trudne, bo wyniki w wyszukiwarkach opierały się na analizie słów najważniejszych podanych poprzez autora w nagłówku strony.

Potem, pomiędzy innymi z racji na łatwą manipulację słowami najważniejszymi, wyszukiwarki zaczęły je ignorować, odwołując się bezpośrednio do treści strony.

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania, przechodzącego poprzez wszelakie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zdarzenie Google Bomb, opierające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym poprzez pomysłodawcę anchor-textem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.

Termin "pozycjonowanie" pojawił się około 2002 r, przedtem funkcjonował anglojęzyczny "web positioning". Pierwsze powszechnie znane "polskie" Google Bomb pojawiło się na przełomie 2003 i 2004 roku i polegało na linkowaniu z wyrazem najważniejszym kretyn adresu do sejmowej strony internetowej polskiego posła Andrzeja Leppera, co w rezultacie dało pojawianie się wspomnianej strony na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania w Google dla hasła "kretyn" (zazwyczaj jako pierwszy rezultat). Akcja ta zdobyła wielu naśladowców i podobne zjawiska można było zaobserwować dla innych słów i wyrażeń, na przykład "ptasia grypa", "złodzieje", "pedał", "siedziba szatana", czy także "oszuści"
Definicja Hiperłącze:
Co to jest hyperlink) to zamieszczone w dokumencie elektronicznym (tekstowym, graficznym, wideo, animacji, PDF, HTML) odwołanie do innego dokumentu albo innego miejsca w danym dokumencie. Odwołanie takie historia pozycjonowania co to jest.

Czym jest Historia pozycjonowania znaczenie w Słownik internetowy H .