Słownik Hiperłącze co to jest. Do czego służy elektronicznym (tekstowym, graficznym, wideo.

Czy przydatne?

Co to jest Hiperłącze

Co to znaczy HIPERŁĄCZE: (z angielskiego: hyperlink) to zamieszczone w dokumencie elektronicznym (tekstowym, graficznym, wideo, animacji, PDF, HTML) odwołanie do innego dokumentu albo innego miejsca w danym dokumencie. Odwołanie takie powiązane jest z fragmentem tekstu albo obrazem – uaktywnienie hiperłącza (kliknięcie albo nadejście odpowiedniego momentu) skutkuje otwarcie dokumentu docelowego.

Koncepcja hiperłącza jest integralnie związana z definicją hipertekstu i pojawiła się już, jako idea, w pracach Paula Otleta przed II wojną światową; później była sukcesywnie rozwijana w pracach Vannevara Busha, Teda Nelsona i Douglasa Engelbarta. Współcześnie koncepcja hiperłącza jest w najwyższym stopniu znana z prac Tima Berners-Lee, jako podstawa WWW.

Mechanizm hiperłączy pozwala na budowę złożonych dokumentów odwołujących się do rozmaitych źródeł – dobrym odpowiednikiem są tu aplikacje pakietów biurowych Microsoft Office czy Open Office. W pakietach biurowych hiperłącze, jako obiekt hipertekstu, pojawiło się w pierwszej połowie lat 90., w wersji 6 dla DOS procesora tekstu WordPerfect, gdzie można było wstawiać hiperłącza odwołujące się do innych miejsc w danym dokumencie albo do innych dokumentów WordPerfecta.

Hiperłączami w dokumentach procesorów tekstu są na przykład odwołania kierujące od poszczególnych pozycji spisu treści, skorowidza, wykazu ilustracji i innych przedmiotów aparatu naukowego w dokumencie do odpowiednich miejsc w treści tego dokumentu. Współcześnie stosuje się także hiperłącza kierujące do witryn w Internecie
Definicja Historia Pozycjonowania:
Co to jest stron rozpoczęło się wspólnie z postępem pierwszych wyszukiwarek internetowych. Webmasterzy dążyli do tego, by ich strona pojawiła się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania hiperłącze co znaczy.

Czym jest Hiperłącze znaczenie w Słownik internetowy H .