Słownik NCQ (Native Command Queuing) definicja. Czym jest twardego dysku przez zmianę kolejności.

Czy przydatne?

Definicja NCQ (Native Command Queuing)

Co to znaczy NCQ (NATIVE COMMAND QUEUING): NCQ (Native Command Queuing) - optymalizacja metody pracy twardego dysku przez zmianę kolejności wykonywania zadań odczytu i zapisu w taki sposób aby były one realizowane przy jak najmniejszej ilości skoków systemu głowicy. Ma to na celu powiększenie wydajności samego dysku jaki i wydłużenie jego żywotności. Skorzystanie z zalet NCQ jest możliwe tylko w systemie który posiada odpowiednie sterowniki. W systemie Windows XP takie sterowniki należy doinstalować samodzielnie. Mechanizmy późniejsze posiadają już natywną obsługę tej funkcji. Należy również pamiętać by kontroler również był ustawiony w trybie, który obsługuję kolejkowanie zapytań (RAID albo AHCI)

Definicja NFS (Network File System):
Co to jest NFS (Network File Mechanizm) - sieciowy mechanizm plików umożliwiający używanie dysków, które znajdują się w systemie zdalnym w taki sposób, jakby były one dyskami lokalnymi ncq (native command queuing) co to jest.
Definicja NMEA (National Marine Electronics Association):
Co to jest NMEA (National Marine Electronics Association) - standard formatu danych nawigacyjnych przesyłanych z odbiornika GPS do mechanizmu nawigacyjnego ncq (native command queuing) definicja.
Definicja NTFS (New Technology File System):
Co to jest Technology File Mechanizm) - przygotowany poprzez firmę Microsoft mechanizm alokacji plików dla mechanizmów z rodz. Windows NT i następnych XP, Server 2003, Vista. Mechanizm ten swe korzenie czerpie ncq (native command queuing) co znaczy.
Definicja NAS (Network Attached Storage):
Co to jest Attached Storage) - oparty na protokołach zdalnego udostępniania plików (NFS, SMB/CIFS) specjalizowana jednostka spełniająca rolę serwera plików. Przeważnie mechanizm NAS nie posiada możliwości ncq (native command queuing) słownik.
Definicja NNTP (Net News Transport Protocol):
Co to jest NNTP (Net News Transport Protocol) - to protokół, pozwalający na transmisję informacje Usnet News przez sieć TCP/IP ncq (native command queuing) znaczenie.

Czym jest NCQ (Native Command Queuing znaczenie w Słownik informatyka N .