Słownik NAS (Network Attached Storage) definicja. Czym jest zdalnego udostępniania plików (NFS.

Czy przydatne?

Definicja NAS (Network Attached Storage)

Co to znaczy NAS (NETWORK ATTACHED STORAGE): NAS (Network Attached Storage) - oparty na protokołach zdalnego udostępniania plików (NFS, SMB/CIFS) specjalizowana jednostka spełniająca rolę serwera plików. Przeważnie mechanizm NAS nie posiada możliwości podpięcia klawiatury ani wyświetlacza i jest kontrolowany i konfigurowany przez sieć i przeglądarkę internetową. Prócz świadczenia usługi udostępniania plików może pełnić rolę serwera wydruku, klienta sieci peer-to-peer, serwera danych multimedialnych. Sercem takiej jednostki jest zwykle energooszczędny procesor (Via, Atom), a mechanizm operacyjny oparty jest na rozwiązaniu open source

Definicja NCQ (Native Command Queuing):
Co to jest Queuing) - optymalizacja metody pracy twardego dysku przez zmianę kolejności wykonywania zadań odczytu i zapisu w taki sposób aby były one realizowane przy jak najmniejszej ilości skoków systemu nas (network attached storage) co to jest.
Definicja NFS (Network File System):
Co to jest NFS (Network File Mechanizm) - sieciowy mechanizm plików umożliwiający używanie dysków, które znajdują się w systemie zdalnym w taki sposób, jakby były one dyskami lokalnymi nas (network attached storage) definicja.
Definicja NAT (Network Address Translation):
Co to jest Address Translation) - funkcja translacji adresów sieciowych pozwalająca na wielu użytkownikom jednoczesny dostęp do zasobów zewnętrznych, na przykład Internetu, z jednego adresu IP albo konta nas (network attached storage) co znaczy.
Definicja NMEA (National Marine Electronics Association):
Co to jest NMEA (National Marine Electronics Association) - standard formatu danych nawigacyjnych przesyłanych z odbiornika GPS do mechanizmu nawigacyjnego nas (network attached storage) słownik.
Definicja NTFS (New Technology File System):
Co to jest Technology File Mechanizm) - przygotowany poprzez firmę Microsoft mechanizm alokacji plików dla mechanizmów z rodz. Windows NT i następnych XP, Server 2003, Vista. Mechanizm ten swe korzenie czerpie nas (network attached storage) znaczenie.

Czym jest NAS (Network Attached Storage znaczenie w Słownik informatyka N .