Słownik IDEA (International Data Encryption Algorithm) definicja. Czym jest symetryczny szyfr.

Czy przydatne?

Definicja IDEA (International Data Encryption Algorithm)

Co to znaczy IDEA (INTERNATIONAL DATA ENCRYPTION ALGORITHM): IDEA (International Data Encryption Algorithm) - symetryczny szyfr blokowy, przygotowany 1991 roku poprzez Xueji'a Lai i Jamesa L. Masseya z Politechniki Federalnej w Zurychu. Operuje na 64-bitowych blokach i 128-bitowym kluczem. Stworzony jako zamiennik algorytmu DES, a oparty został na PES (Proposed Encryption Standard, Proponowany Standard Szyfrowania) i początkowo był określany jako IPES (Improved PES, Ulepszony PES). Do permutacji bitów używa operacji XOR, dodawania modulo 16 i mnożenia modulo 16 + 1 Ograniczenia patentowe a również rozwój kryptoanalizie i stworzenie lepszych algorytmów AES wywołały, iż IDEA straciła na popularności. Nigdy jednak nie została złamana

Definicja ISAM (Indexed Sequential Access Method):
Co to jest ISAM (Indexed Sequential Access Method) - znaczy metodę dostępu do danych dzięki klucza albo indeksu idea (international data encryption algorithm) co znaczy.
Definicja ICV (Integrity Chceck Value):
Co to jest ICV (Integrity Chceck Value) - dodawany do pakietu wektor wykorzystywany do sprawdzenia jego integralności idea (international data encryption algorithm) krzyżówka.
Definicja IRC (Internet Relay Chat):
Co to jest IRC (Internet Relay Chat) - aplikacja pracująca w architekturze klient-serwer pozwalająca na wielu osobom komunikację w okresie rzeczywistym przez tekstowe dialogi idea (international data encryption algorithm) co to jest.
Definicja ISM (Industrial, Scientific, Medical):
Co to jest Scientific, Medical) - pasmo radiowe początkowo poświęcone dla zastosowań przemysłowych, naukowych i medycznych. Jest z definicji pasmem nielicencjonowanym (do jego używania nie jest wymagana idea (international data encryption algorithm) słownik.
Definicja IPS (Intrusion Prevention System):
Co to jest Prevention Mechanizm) mechanizm zapobiegania włamaniom - pochodna mechanizmu IDS. Działanie IPS bazuje na zwiększeniu bezpieczeństwa sieci, przez czynne przeciwdziałanie atakom w okresie rzeczywistym idea (international data encryption algorithm) czym jest.

Czym jest IDEA (International Data znaczenie w Słownik informatyka I .