Słownik zgodnosc co to jest? Do czego służy dzialania mimo róznic wersji albo pochodzenia.

Czy przydatne?

Co to jest zgodnosc

Co to jest ZGODNOSC: zdolnosc Ä oprogramowania albo Ä sprzetu do poprawnego dzialania mimo róznic wersji albo pochodzenia; mozliwosc funkcjonalnego zastepowania przedmiotów Ä mechanizmu komputerowego. Z g o d n o s c w g ó r e (upwards compatibility) znaczy zgodnosc z dokladnoscia do rozszerzen zawartych w nowszych Ä wersjach produktu (w oczywisty sposób niedostepnych w wersjach starszych); podobnie, z g o d n o s c w d ó l (downwards compatibility) wyraza gwarancje, ze nowsza wersja bedzie realizowac wymogi wersji starszej, na przykład starsze Ä programy beda mogly dzialac w nowszej wersji Ä mechanizmu operacyjnego albo starsze wersje Ä plików beda akceptowane i prawidłowo interpretowane poprzez nowsze Ä oprogramowanie uzytkowe. Dwa mechanizmy oprogramowania sa z g o d n e (compatible), jesli mozna wymieniac miedzy nimi pliki danych.
Z. jest czasami tylko nominalna, tzn. jej osiagniecie w praktyce wymaga dodatkowych czynnosci organizacyjnych. Zobacz tez standard, przenosnosc, zdolnosc do wspóldzialania
Jak działa Zmienna Warunkowa:
Co to jest użytkowany do Ä synchronizacji; na z.w. sa okreslone dwa dzialania: (1) wait (czekaj), powodujace oczekiwanie Ä procesu do chwili wykonania poprzez inny mechanizm operacji (2) signal (sygnalizuj zgodnosc co znaczy.
Jak działa Zólw Logo:
Co to jest rodzaj kursora graficznego uzywanego do tworzenia obrazków i animacji w edukacyjnym jezyku Logo. Zobacz tez grafika zólwia zgodnosc krzyżówka.
Jak działa Zasada Wiedzy Koniecznej:
Co to jest projektowe, wazne przy budowie Ä mechanizmów operacyjnych, w mysl którego Ä mechanizmy w kazdej chwili dzialania powinny dysponowac tylko niezbednymi Ä prawami dostepu do zasobów. Na przyklad zgodnosc co to jest.
Jak działa Zastosowania Komputerów W Naukach Prawnych I Spolecznych:
Co to jest ze w regulaminach prawa zdarzaja się wewnetrzne sprzecznosci na skutek ograniczen zapanowania nad wiadomość za pomoca metod konwencjonalnych. Przypadek ta moze się diametralnie zmienic z chwila zgodnosc słownik.
Jak działa Zasada Oddzielenia Mechanizmu Od Polityki:
Co to jest budowania mechanizmów o duzym stopniu uniwersalnosci, nakladajaca na projektanta dbalosc o to, by sprawy czysto techniczne nie byly powiazane ze metodami przyszlego zastosowania produktu. Przykladem zgodnosc czym jest.

Czym jest Zgodnosc znaczenie w Słownik programisty Z .