Słownik wyjatek co to jest? Do czego służy nietypowej (na przykład wykrycie niewlasciwych danych.

Czy przydatne?

Co to jest wyjatek

Co to jest WYJATEK: 1. przewidziane i obsluzone programowo wystapienie sytuacji nietypowej (na przykład wykrycie niewlasciwych danych). Typy w. i ich obsluge wyraza się w programie za pomoca szczególnych konstrukcji jezykowych (na przykład try i catch w jezyku C++). Miejsce, gdzie nastepuje zgloszenie w., moze byc odlegle statycznie (tekst programu) i dynamicznie (przebieg jego wykonania) od miejsca, gdzie sa zdefiniowane dzialania obslugowe. O b- s l u g a w. skutkuje automatyczne zamkniecie wszystkich otwartych poziomów procedur, az do poziomu, na którym znajduje się procedura obslugujaca w. W. umozliwiaja przejrzyste programowanie obslugi bledów; 2. reakcja mechanizmu wykonawczego albo mechanizmu operacyjnego na blad odnaleziony w trakcie dzialania programu (na przykład dzielenie poprzez zero). Zobacz tez przerwanie
Jak działa Wymiana Komunikatów:
Co to jest przekazywania wiadomosci miedzy procesami rozmieszczonymi w jednym komputerze albo w sieci komputerowej. Istnieja róznorodne protokoly w.k.; do najpopularniejszych naleza protokoly zamówienie wyjatek co znaczy.
Jak działa Wetware:
Co to jest zarg., zart.] ogól uzytkowników mechanizmu komputerowego; nieunikniony czynnik ludzki wyjatek krzyżówka.
Jak działa Wyglad Dokumentu:
Co to jest dbalosc o formalna postac opracowywanych dokumentów. Warto przy tym zaznaczyc, ze kluczem do elegancji dokumentu nie jest obfitosc zastosowanych srodków technicznych (na przykład krojów pisma), ale wyjatek co to jest.
Jak działa Wlaczanie Przerwan:
Co to jest przywrócenie dzialania przerwan za pomoca rozkazu maszynowego EI (albo podobnego). Zobacz tez przerwanie priorytetowe wyjatek słownik.
Jak działa Wirtualny System Plików:
Co to jest mechanizmu plików NFS zarzadzajaca tablica otwartych plików, analogiczna do tablicy i-wezlów w systemie UNIX. Przedmioty tablicy otwartych plików w.s.s., zwane v - w e z l a m i (v-nodes), okreslaja wyjatek czym jest.

Czym jest Wyjatek znaczenie w Słownik programisty W .