Słownik wpis katalogowy co to jest? Do czego służy pliku (na przykład w kodzie ASCII) i atrybuty.

Czy przydatne?

Co to jest wpis katalogowy

Co to jest WPIS KATALOGOWY: 1. obiekt katalogu mechanizmu plików. W.k. zawiera nazwe pliku (na przykład w kodzie ASCII) i atrybuty pliku, takie jak: dlugosc pliku (w bajtach), typ, data utworzenia, data ostatniej modyfikacji, prawa dostepu i in. W.k. na ogól zawiera takze wiadomości okreslajace polozenie pliku na dysku albo wskaznik do struktury okreslajacej takie wiadomości (na przykład numer i-wezla w systemie UNIX). W.k. odwzorowuje nazwe tekstowa pliku na jego wewnatrzsystemowy identyfikator; 2. obiekt dowolnego katalogu, na przykład katalogu stron w rozproszonej pamieci dzielonej itp
Jak działa Wychodzenie Z Blokady:
Co to jest usunięcie skutków wystapienia blokady wymagajace zlikwidowania procesu (jednego albo wiekszej liczby). Zobacz tez zapobieganie blokadom wpis katalogowy co znaczy.
Jak działa Wskaznik:
Co to jest wskaznikowego. Wskazniki tworza system odniesien do miejsc przechowywania danych w przestrzeni adresowej procesu; korzysta się z nich przy przekazywaniu parametrów. Szczególnie intensywne wpis katalogowy krzyżówka.
Jak działa Wielozadaniowosc Z Wywlaszczaniem:
Co to jest wielozadaniowosci, gdzie zadania przekraczajace limity czasu sa pozbawiane mozliwosci dalszego korzystania z jednostki centralnej i odkladane do kolejki oczekujacych na przydzial procesora. Zobacz wpis katalogowy co to jest.
Jak działa Wzajemne Uwierzytelnianie:
Co to jest uwierzytelnianie w kontaktach klient-serwer majace na celu upewnienie obu komunikujacych się stron, ze nie zachodzi oszustwo (udawanie prawomocnego serwera albo klienta wpis katalogowy słownik.
Jak działa Wow:
Co to jest polska wyszukiwarka internetowa wpis katalogowy czym jest.

Czym jest Katalogowy Wpis znaczenie w Słownik programisty W .