Słownik WORM co to jest? Do czego służy jednokrotnego zapisu (z ewentualnym wielokrotnym.

Czy przydatne?

Co to jest WORM

Co to jest WORM: klasa optycznych dysków wymiennych nadajacych się do jednokrotnego zapisu (z ewentualnym wielokrotnym dopisywaniem) i wielokrotnego czytania. Dysk WORM jest wykonany z cienkiej folii aluminiowej oblozonej dwiema plytkami ze szkla albo plastiku. Bity sa zapisywane za pomoca swiatla laserowego, które przepala w aluminiowej folii malenkie otwory. Poniewaz otworu nie mozna zlikwidowac, kazdy obszar na dysku moze byc zapisany tylko jeden raz. Dyski WORM uwaza się za odporne na uszkodzenia i niezawodne, poniewaz warstwa metalu jest bezpiecznie obudowana ochronnymi plytkami, jak równiez nie sa one narazone na dzialanie pól magnetycznych. (wiadomości na dysku WORM mozna jednak zniszczyc, przepalajac otwory wszedzie). Dyski WORM sa zapisywane juz w wytwórni, chociaz nagrywarki dysków CD i DVD staja się coraz popularniejsze, co rodzi problemy natury handlowej i prawnej.
Zobacz tez prawo autorskie, przestepstwa komputerowe
Jak działa Wideofon:
Co to jest telefon umozliwiajacy ogladanie twarzy rozmówcy; polaczenie telefonu i wideokamery worm co znaczy.
Jak działa Wycofanie:
Co to jest przywrócenie stanu pierwotnego obiektów danych transakcji w sytuacji jej zaniechania. Zobacz tez anulowanie, rejestr zapisów wyprzedzajacych, SQL worm krzyżówka.
Jak działa Webopedia:
Co to jest internetowych, anglojezycznych encyklopedii, w tym przypadku gromadzaca pojecia sieciowej techniki komputerowej, utrzymana w konwencji dzialów tematycznych ( tezaurus). Pelny adres: www.webopedia.com worm co to jest.
Jak działa Wiazanie Dynamiczne:
Co to jest ostatecznych adresów w programie dopiero w trakcie jego ladowania, wspomagane sprzetowym rejestrem bazowym. W.d. umozliwia ulokowanie programu w dowolnym miejscu pamieci. Skrajnym przypadkiem w.d worm słownik.
Jak działa Wieloprzetwarzanie Asymetryczne:
Co to jest przetwarzania danych, gdzie decyzje dotyczace planowania, wykonywanie operacji wejscia-wyjscia i inne prace administracyjne sa realizowane poprzez jeden procesor glówny, który zleca pozostalym worm czym jest.

Czym jest Worm znaczenie w Słownik programisty W .