Słownik wirus co to jest? Do czego służy jednoprogramowych systemach operacyjnych komputerów.

Czy przydatne?

Co to jest wirus

Co to jest WIRUS: kod, który w wyniku braku systemowej ochrony zasobów w jednoprogramowych systemach operacyjnych komputerów osobistych dokonuje zaprogramowanych poprzez jego autora, niepozadanych zmian w srodowisku systemowym, uszkadzajac dane, programy, zmieniajac sposób dzialania sprzetu i tym podobne W uproszczeniu w. jest obcym fragmentem kodu, dolaczonym do programu. Wykonanie tego kodu po uruchomieniu programu skutkuje odnajdywanie na dysku innych, "niezarazonych" programów i dolaczanie do nich kodu w. W ten sposób w. zaraza coraz to wiecej programów w komputerze, a "zainfekowane" nim programy, przenoszone na dyskietkach albo przesylane siecia niszcza zasoby innych komputerów. W. moze tez atakowac obszar rozruchowy dyskietki albo dysku. Konsekwencje powodowane poprzez wirusy maja znamiona przestepstwa polegajacego na naruszeniu dóbr chronionych prawem. Niezaleznie od pobudek, jakimi kieruja się osoby piszace w. z zamierzeniem ich rozpowszechniania, popelniaja one gesty chuliganskie, a niekiedy wrecz przestepcze. Przyjmuje się, ze fabryczne dyskietki z oprogramowaniem sa wolne od wirusów. Ale i tu znane sa przypadki zlosliwego zawirusowania dyskietek fabrycznych poprzez niezadowolonych pracowników w akcie zemsty na pracodawcy. W. komputerowy jest odwzorowaniem ludzkich przywar w nowej technologii. Ochrona przed w. bazuje, prócz unikania dyskietek z programami niewiadomego pochodzenia, na systematycznym kontrolowaniu mechanizmu plików poprzez program antywirusowy. Stuprocentowa gwarancje z w a l- c z a n i a w i r u s ó w daje tylko formatowanie dysku, niszczace jednak cala jego zawartosc. Dlatego zawsze nalezy dbac o przechowywanie kopii zapasowych waznych plików pamietanych na dysku fundamentalnym. W 2000 r. liczbe róznych w. (lacznie z sieciowymi) szacowano na powyżej 40 000, a prawdopodobienstwo "zarazenia" komputera na przestrzeni roku wynosilo 0.1 (w porównaniu z 0.001 w roku 1995). Zobacz tez przestepstwa komputerowe, Michal Aniol, I Love You
Jak działa Wartosciowanie:
Co to jest podawanych na wejsciu ukladu logicznego; w a r t o s c i o w a n i e s p e l n i a- j a c e to takie, które skutkuje, ze na wyjsciu ukladu pojawia się wartosc 1 ( prawda ). U k l a d s p e l n i a l wirus co znaczy.
Jak działa Warstwa Sieciowa:
Co to jest stosu protokolów ISO OSI odpowiadajaca za organizacje polaczen i wytyczanie tras pakietów w sieci komunikacyjnej, w tym za obsluge adresów pakietów wysylanych, dekodowanie adresów pakietów wirus krzyżówka.
Jak działa Wortal:
Co to jest portal specjalistyczny, tzn. prowadzacy pionowo wskros danej dziedziny; tematyczny serwis internetowy. Przeciwienstwem w. jest portal poziomy wirus co to jest.
Jak działa Wezel:
Co to jest sieciowy; 2. ekipa komputerów podlaczonych do przelacznika pakietów w sieci; wierzcholek grafu opisujacego topologie sieci komputerowej; 3. przeciwieństwo wierzcholka grafu. Zobacz tez stanowisko wirus słownik.
Jak działa Wtyk:
Co to jest obiekt stykowy zlacza wspólpracujacy z gniazdkiem, sluzacy do latwego i szybkiego tworzenia (albo przerywania) obwodów elektrycznych wirus czym jest.

Czym jest Wirus znaczenie w Słownik programisty W .