Słownik wirtualny co to jest? Do czego służy nosnosc zawdziecza skrajnej wieloznacznosci w jezyku.

Czy przydatne?

Co to jest wirtualny

Co to jest WIRTUALNY: termin-wytrych w kontekstach informatycznych. Własna nosnosc zawdziecza skrajnej wieloznacznosci w jezyku angielskim, gdzie oznacza zarówno "rzeczywisty", "faktyczny", jak i "pozorny". W. w informatyce jest wszystko, co - majac albo nie, odzwierciedlenie w rzeczywistosci - znajduje realizacje logiczna srodkami programowymi i sprzetowymi. Istnieje wiec pamiec w., dysk w., w. terminal i uzytkownik, a nawet w. rzeczywistosc. Zwlaszcza to ostatnie odniesienie zasluguje na baczna uwage. Zobacz tez termin rozmyty
Jak działa Wada Przejsciowa:
Co to jest uplywie pewnego czasu, na przykład chwilowe zaklócenie albo opóznienie lacznosci; w.p. sa pokonywane poprzez powtarzanie operacji i odliczanie czasu. Zobacz tez idempotentnosc, wada nieciagla wirtualny co znaczy.
Jak działa Wywolanie Systemowe:
Co to jest albo funkcji realizowanej poprzez mechanizm operacyjny, w szczególnosci poprzez jego jadro. Wszelakie uslugi swiadczone poprzez mechanizm operacyjny, takie jak operacje na plikach i urzadzeniach wirtualny krzyżówka.
Jak działa Warstwa Lacza Danych:
Co to jest protokolów ISO OSI odpowiadajaca za obsluge ramek, a więc stalej dlugosci pakietów; do zadan w.l.d. nalezy wykrywanie wszelkich bledów, które wystapily w warstwie fizycznej i ich usunięcie. Zobacz wirtualny co to jest.
Jak działa Wycofanie:
Co to jest przywrócenie stanu pierwotnego obiektów danych transakcji w sytuacji jej zaniechania. Zobacz tez anulowanie, rejestr zapisów wyprzedzajacych, SQL wirtualny słownik.
Jak działa Wirth, N.:
Co to jest w 1934 r. w Zurychu, emerytowany (1968-1999) prof. Politechniki ETH w Zurychu, znakomity specjalista w zakresie jezyków programowania, autor jezyków Euler, Pascal (1970), Modula-2 (1980) i Oberon wirtualny czym jest.

Czym jest Wirtualny znaczenie w Słownik programisty W .