Słownik RSA co to jest? Do czego służy szyfrowania (skrót pochodzi od nazwisk autorów: R. Rivesta.

Czy przydatne?

Co to jest RSA

Co to jest RSA: pochodzacy z 1978 r., chroniony patentem standard szyfrowania (skrót pochodzi od nazwisk autorów: R. Rivesta, A. Shamira i L. Adlemana, zalozycieli spółki RSA Data Security Inc.) umozliwiajacy szyfrowanie z kluczem jawnym. U podstaw algorytmu RSA lezy potegowanie modulo; bloki tekstu sa szyfrowane za pomoca liczb calkowitych z przedzialu od 0 do n dla pewnego n. Algorytm RSA w sposób praktycznie bezkonkurencyjny (Stallings) jest powszechnie uwazany za bezpieczny i praktyczny do szyfrowania z kluczem jawnym. Zlamanie klucza RSA jest równoznaczne ze znalezieniem stucyfrowych liczb pierwszych, których iloczyn jest dany; realne próby zostaly podjete w Internecie, w przypadku powodzenia klucz bedzie musial byc wydluzony. Zobacz tez PEM, PGP, algorytm LUC
Jak działa Rozglaszanie:
Co to jest pakietów o szczególnym adresie (na przykład 0 albo maksymalnym) do wszystkich komputerów polaczonych wspólna siecia. Zobacz tez jednonadawanie, rozsylanie, ogloszenie, rozglaszanie niepodzielne rsa co znaczy.
Jak działa Rozruch Goracy:
Co to jest wznowienie pracy komputera typu IBM PC po jego wadliwym zatrzymaniu (zablokowaniu), omijajace nie wszystkie procedury wstepne; r.g. uzyskuje się za pomoca operacji klawiszowej Ctrl-Alt-Del; w razie rsa krzyżówka.
Jak działa Radio Pakietowe:
Co to jest oprogramowanie umozliwiajace wezlom sieci znajdywanie innych wezlów, nawiazywanie bezposredniego polaczenia miedzy nimi i uzywanie tych polaczen do przesylania pakietów. Wezly sieci zmieniaja rsa co to jest.
Jak działa Rozpoznawanie Pisma Recznego:
Co to jest odczytywania pisma użytkowane na poczcie albo przy wprowadzaniu danych z ankiet lub formularzy. Wspólczynnik bledu przy r.p.r. jest dosc duzy (do 40%) pomimo róznorodnych algorytmów i eksperymentów rsa słownik.
Jak działa Ruter:
Co to jest sieci, specjalnie wyznaczony do wytyczania tras pakietów na postawie przechowywanej poprzez siebie t a b l i c y w y- b o r u t r a s (routing table) informujacej o mozliwych polaczeniach z rsa czym jest.

Czym jest Rsa znaczenie w Słownik programisty R .