Słownik rozmiar co to jest? Do czego służy fragmentów ( slów pól, bloków, obszarów). R. pamieci.

Czy przydatne?

Co to jest rozmiar

Co to jest ROZMIAR: 1. miano odnoszone do pojemnosci pamieci komputerów i jej fragmentów ( slów pól, bloków, obszarów). R. pamieci stale rosna, wyraza się je w bajtach, kilobajtach, megabajtach, gigabajtach, a nawet - w razie olbrzymich baz danych graficznych - w terabajtach, p e t a b a j t a c h i e k s a b a j t a c h (przy kazdej zmianie jednostki na wieksza nalezy przemnozyc dotychczasowa jednostke poprzez 1024). Ten ostatni r. dotyczy na przykład danych przewidywanych do obróbki w geologicznych i astronomicznych projektach badawczych, zakrojonych na pierwsze dziesieciolecie XXI wieku; 2. wymiary zewnetrzne sprzetu komputerowego i nosników danych; w tym przypadku r. ustawicznie maleja, na przykład kilkunastocalowe dyski z lat siedemdziesiatych pod koniec XX w. maja rozmiary 3,5 cala, a przy tym wielokrotnie wiekszy r.
pamieci. Zobacz tez przestrzen, miary informatyczne
Jak działa Rejestr Dolny:
Co to jest klawiatura generuje kody malych liter, umozliwiajac pisanie malymi literami. Do chwilowej zmiany r.d. na rejestr górny sluzy klawisz Shift. Stala zmiana z r.d. na rejestr górny nastepuje po rozmiar co znaczy.
Jak działa Rozproszony System Plików:
Co to jest obejmujacy dzialaniem grupe komputerów polaczonych siecia; sklada się z rzeczywistych uslug plikowych i z uslug katalogowych. R.s.p. moze zarzadzac plikami i katalogami tysiecy komputerów. Zobacz tez rozmiar krzyżówka.
Jak działa RC 4000:
Co to jest komputer i mechanizm operacyjny (spółka Regnecentralen) z podzialem czasu, zaprojektowany poprzez P. B. Hansena, odznaczajacy się klarownoscia konstrukcji: koncepcja rdzenia (nucleus), warstwy rozmiar co to jest.
Jak działa Rejestr Uniwersalny:
Co to jest szybkiej, niewielkiej (od kilku do powyżej stu rejestrów) pamieci w procesorze, sluzacej do przechowywania argumentów i wyników operacji arytmetycznych i logicznych. Rozkazy dzialajace na r.u. naleza rozmiar słownik.
Jak działa Robot Kasetowy:
Co to jest organizujace prace biblioteki dyskowej (d y s k o t e k i) albo tasmowej (t a s m o t e k i) poprzez automatyczne wyszukiwanie i montowanie w napedzie dyskowym albo przewijaku tasmy potrzebnego tomu rozmiar czym jest.

Czym jest Rozmiar znaczenie w Słownik programisty R .