Słownik rozkaz co to jest? Do czego służy rozkazowym procesora. R. zajmuje jedno albo wiecej slów.

Czy przydatne?

Co to jest rozkaz

Co to jest ROZKAZ: elementarna operacja jezyka maszynowego realizowana w cyklu rozkazowym procesora. R. zajmuje jedno albo wiecej slów maszynowych i dzieli się na kilka pól: czesc operacyjna, adresowa i bity modyfikacji adresu. W zaleznosci od typu procesora r. moga byc jedno-, dwu- albo trzyadresowe. R. dziela się na: operacje na rejestrach procesora (bez kontaktu z pamiecia operacyjna), przeslania miedzy procesorem a pamiecia, skoki i operacje arytmetyczno-logiczne. Zobacz tez spis rozkazów
Jak działa Rejestrowanie Danych:
Co to jest w celu ich opracowywania komputerowego; r.d. moze odbywac się automatycznie, za pomoca podlaczonych do komputera czujników (na przykład kontrolowanie ruchu ulicznego), lub poprzez ankietowanie (na rozkaz co znaczy.
Jak działa Riad:
Co to jest komputerów zgodnych z komputerami IBM 360/370, nazywana tez maszynami Jednolitego Mechanizmu, wytwarzana w latach siedemdziesiatych w ZSRR i państwach ówczesnego wschodnioeuropejskiego bloku rozkaz krzyżówka.
Jak działa Rejestry Asocjacyjne:
Co to jest kilkudziesieciu superszybkich rejestrów dzialajacych na zasadzie pamieci skojarzeniowej, uzywanych do odnajdywania adresów fizycznych ostatnio uzywanych stron albo segmentów programu z pominieciem rozkaz co to jest.
Jak działa Rekord:
Co to jest zlozony ze skonczonej liczby danych innych typów. Przedmioty r. przyjeto nazywac ¤ polami. W szczególnosci pole moze byc innym r. Przedmioty ¤ tabel w ¤ bazach danych sa r. Oto przyklad r. zlozonego rozkaz słownik.
Jak działa Rejestr Bazowy Tablicy Segmentów:
Co to jest rejestr sprzetowy zawierajacy adres tablicy segmentów procesu, przechowywanej w pamieci operacyjnej. Zobacz tez segmentacja, rejestr bazowy, PTBR rozkaz czym jest.

Czym jest Rozkaz znaczenie w Słownik programisty R .