Słownik robak internetowy co to jest? Do czego służy Autorem r.i. byl Robert Tappan Morris Jr., syn.

Czy przydatne?

Co to jest robak internetowy

Co to jest ROBAK INTERNETOWY: robak, który 2 listopada 1988 r. sparalizowal siec Internet. Autorem r.i. byl Robert Tappan Morris Jr., syn specjalisty od bezpieczenstwa mechanizmów komputerowych. Robak skladal się z dwu czesci: programu haczacego i z programu glównego. Po zainstalowaniu się w atakowanym systemie program haczacy laczyl się z maszyna macierzysta i sprowadzal z niej kopie robaka glównego, który poszukiwal nastepnych maszyn do zainfekowania. Robak przegladal pliki szczególne w poszukiwaniu nazw stanowisk, na których wolno się bylo rejestrowac bez podawania hasla. Atak poprzez dostep zdalny byl jedna z trzech metod infekowania, wbudowanych do r.i.; w pozostalych wykorzystano bledy w programach finger i sendmail mechanizmu UNIX. Robak glówny podejmowal systematyczne próby poznania hasel uzytkowników, poczynajac od sprawdzania wariantu bez hasla albo prostych hasel zbudowanych z przestawienia znaków nazwy konta uzytkownika, przez sprawdzenie zbioru 432 ulubionych hasel, konczac na wypróbowaniu jako hasla wyrazów z typowego slownika. Znalazlszy na jakims komputerze czynna wlasna kopie, r.i. pozostawial co siódma - to zalozenie zgubilo autora "eksperymentu". Nastepnego dnia atak na Siec zostal powstrzymany. Później usunieto luki w uzytkowanym systemie bezpieczenstwa. Sad federalny skazal Morrisa na trzy lata w zawieszeniu, 400 godz. prac na cele publiczne i 10 000 $ grzywny. Wydatki procesu Morrisa przekroczyly 100 000 $. R.i. doczekal się opisu ksiazkowego
Jak działa Rozpoznawanie Obrazu:
Co to jest pogranicza sztucznej inteligencji i mechanizmów czasu rzeczywistego: identyfikowanie osób, elementów albo terenu poprzez komputer polaczony z kamera cyfrowa. R.o. znajduje wykorzystanie w systemach robak internetowy co znaczy.
Jak działa Rejestr Programowy:
Co to jest odmiennie dziennik organizowany programowo w pamieci trwalej w celu archiwizowania informacji potrzebnych przy odtwarzaniu stanu mechanizmu po awarii; 2. programowa symulacja rejestru sprzetowego robak internetowy krzyżówka.
Jak działa Rozruch Goracy:
Co to jest wznowienie pracy komputera typu IBM PC po jego wadliwym zatrzymaniu (zablokowaniu), omijajace nie wszystkie procedury wstepne; r.g. uzyskuje się za pomoca operacji klawiszowej Ctrl-Alt-Del; w razie robak internetowy co to jest.
Jak działa Redagowanie:
Co to jest danych do nalezytego stanu. R. za pomoca komputerów dzieje się najczesciej interakcyjnie, choc robota wsadowa (czesto z różnymi przebiegami) tez znajduje tu wykorzystanie jako tak zwany r e d a g o w robak internetowy słownik.
Jak działa Redo:
Co to jest zarg.] operacja odwrotna do anulowania. Zobacz tez undo robak internetowy czym jest.

Czym jest Internetowy Robak znaczenie w Słownik programisty R .