Słownik RAID co to jest? Do czego służy przyspieszajaca dzialanie dysków i zwiekszajaca ich.

Czy przydatne?

Co to jest RAID

Co to jest RAID: nadmiarowa tablica niezaleznych (niedrogich) dysków przyspieszajaca dzialanie dysków i zwiekszajaca ich niezawodnosc. Stosuje się rózne techniki RAID: o d b i c i e l u s t r z a n e ( mirroring), odmiennie - t w o r z e n i e c i e n i a (shadowing), a więc utrzymywanie kopii kazdego dysku, co skutkuje pomniejszenie o polowe liczby zamówien do kazdego dysku i dwukrotne zwiekszenie szybkosci czytania. Wzrasta tez niezawodnosc za cene dwukrotnego zapisywania danych. Metoda p r z e p l a t a n i a b l o- k ó w p a r z y s t o s c i (block interleaved parity) wymaga mniej nadmiarowosci, umozliwiajac w razie uszkodzenia bloku dyskowego obliczenie jego zawartosci opierając się na innych bloków danych i dodatkowo zapamietywanego bloku parzystosci; awaria jednego dysku nie skutkuje straty danych. Szybkosc mechanizmu RAID z kontrola parzystosci wynika z polaczenia wielu dysków i ich sterowników, jednak operacje pisania sa bardziej zlozone, gdyz uaktualnienie dowolnego podbloku wymaga ponownego obliczenia i zapisania bloku parzystosci. Metoda paskowania dysku jest tez odmiana RAID
Jak działa Rekonfigurowalnosc:
Co to jest oprogramowania na latwe dostosowywanie do nowych wymagan albo warunków pracy. R. osiaga się poprzez parametryzacje, jest ona szczególnie ważna w systemach operacyjnych, które z zalozenia maja raid co to jest.
Jak działa RS-422:
Co to jest rekomendowany poprzez EIA standard asynchronicznego przesylania portem szeregowym z szybkoscia do 920 Kb/s, użytkowany w komputerach Macintosh raid definicja.
Jak działa Równowazenie Obciazenia:
Co to jest planowanie oblozenia robota poszczególnych procesorów w systemie rozproszonym. Zobacz tez wedrówka mechanizmów raid co znaczy.
Jak działa Rejestr Stanu:
Co to jest albo urzadzenia zewnetrznego okreslajacy stan wywolany wykonaniem ostatniej operacji albo informujacy o trwaniu operacji albo jej zakonczeniu i skutkach. Programowe sprawdzanie r.s. pozwala na raid słownik.
Jak działa Rejestr Programowy:
Co to jest odmiennie dziennik organizowany programowo w pamieci trwalej w celu archiwizowania informacji potrzebnych przy odtwarzaniu stanu mechanizmu po awarii; 2. programowa symulacja rejestru sprzetowego raid znaczenie.

Czym jest Raid znaczenie w Słownik programisty R .