Słownik niepodzielnosc co to jest? Do czego służy jednostki programowe, takie jak transakcja albo.

Czy przydatne?

Co to jest niepodzielnosc

Co to jest NIEPODZIELNOSC: właściwość wymagana poprzez nie wszystkie logiczne jednostki programowe, takie jak transakcja albo sekcja krytyczna, albo formy komunikacji; dzialanie wymagajace n. zostaje wykonane w calosci, w przeciwnym razie jego czesciowe konsekwencje zostaja w calosci anulowane albo w ogóle nie dochodzi do jego wykonania. W razie transakcji n. jest zachowana nawet pomimo awarii. Zobacz tez trwalosc, komunikacja grupowa, rekonstrukcja, ACID
Jak działa Niezaleznosc Polozenia:
Co to jest pozadana, trudno osiagalna właściwość mechanizmu rozproszonego polegajaca na mozliwosci przemieszczania w nim plików bez zmiany ich nazw. Zobacz tez przezroczystosc niepodzielnosc co to jest.
Jak działa Niepodzielnosc Transakcji:
Co to jest jedna z czterech niezbednych cech transakcji, oznaczajaca, ze transakcja jest realizowana zawsze w calosci lub nie jest realizowana w ogóle. Zobacz tez wlasciwosci transakcji, zasada wszystko lub nic niepodzielnosc definicja.
Jak działa Nazewnictwo:
Co to jest obiektów w systemie rozproszonym, za pomoca których organizuje się w nim jednolita przestrzen nazw. N. jest rozpatrywane zwykle na dwóch poziomach: systemowych identyfikatorów zasobów i czytelnych niepodzielnosc co znaczy.
Jak działa Nosnik:
Co to jest przechowywania albo przekazywania informacji, na przykład warstwa materialu ferromagnetycznego na dysku, promien swiatla podczerwonego w swiatlowodzie, fala radiowa w drodze do satelity niepodzielnosc słownik.
Jak działa Neumann, J. Von:
Co to jest koncepcji maszyny Turinga, artysta i wykonawca koncepcji komputera przechowujacego w pamieci wymienny program i dane, znanego jako maszyna von Neumanna. John von Neumann urodzil się w 1903 r. w niepodzielnosc znaczenie.

Czym jest Niepodzielnosc znaczenie w Słownik programisty N .