Słownik netykieta co to jest? Do czego służy regul zachowan, sposobów komunikowania się, symbolika.

Czy przydatne?

Co to jest netykieta

Co to jest NETYKIETA: [zarg.] internetowy savoir-vivre, zestaw specyficznych regul zachowan, sposobów komunikowania się, symbolika i ceremonial obowiazujacy bywalców cyberprzestrzeni, a zwlaszcza uczestników internetowych dyskusji, czlonków grup zainteresowan ( USENET) albo amatorów popularnych linii bezposredniej zamiany mysli, a więc internetowego plotkowania IRC. N. zabrania na przyklad nowicjuszom list dyskusyjnych przedwczesnego zabierania glosu, bez uprzedniego zapoznania się z profilem informacji zamieszczanych na liscie. Nie wypada rozsylac w sieci natretnych ogloszen ( spamowanie), udawac eksperta przy braku kompetencji ( lameriada) i tym podobne Szczególne skrócone formy tekstowe sluza jako ogólnie rozpoznawane pozdrowienia albo typowe komentarze ( mowa skrótów w Internecie). Zabawne uklady znaków umozliwiaja znawcom n. wzbogacanie elektronicznej korespondencji o migawki "stanu ducha" piszacego ( mina) i tym podobne Znajomosc n. - jak kazdego protokolu - pomaga zainteresowanym stronom, ignorancja naraza na izolacje, nadmierne zas jej holdowanie tworzy nowego niewolnika (cyber)konwenansu. Pomimo istnienia specjalnej n., ogólne dobre obyczaje wyniesione z domu, szkoly albo uczelni sprawdzaja się w Internecie niezawodnie
Jak działa Nasluch:
Co to jest stan oczekiwania na nadejscie komunikatu; termin odnoszony do serwerów i interfejsów sieciowych. Zobacz tez podsluch netykieta co znaczy.
Jak działa Niezawodnosc:
Co to jest przedmiotów mechanizmu: sredni czas bezawaryjnej pracy danego elementu, na przykład srednia liczba godz. swiecenia zarówki; 2. odnosząc się do mechanizmu zlozonego, na przykład mechanizmu netykieta krzyżówka.
Jak działa Negacja:
Co to jest operacja logiczna powodujaca zmiane wartosci logicznej argumentu ( true lub false) na przeciwna. Specjalnym przypadkiem uzycia n. jest n e g a c j a a l t e r n a t y w y (NOR, not OR netykieta co to jest.
Jak działa NeXT Technology Inc.:
Co to jest spółka amerykanska zalozona w 1985 r. poprzez S. Jobsa z spółki Apple i wspólników. Jej sztandarowa stacja robocza NeXT Cube (1988), wyposazona w procesor Motorola i dzialajaca pod kontrola netykieta słownik.
Jak działa Nadzorca:
Co to jest 1. mechanizm kontrolujacy dzialanie podsystemu informatycznego; 2. [dawn.] jadro mechanizmu operacyjnego. Zobacz tez zarzadca, monitor netykieta czym jest.

Czym jest Netykieta znaczenie w Słownik programisty N .